ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

Kullanılan bağlantı noktaları

ESET PROTECT Server veri tabanıyla aynı bilgisayara, ESET PROTECT Web Konsolu'na ve HTTP Proxy'e yüklenebilir. Aşağıdaki şema ayrılan yüklemeyi ve kullanılan bağlantı noktalarını göstermektedir (oklar ağ trafiğini gösterir):

ports_scheme

Aşağıdaki tablolar, ESET PROTECT On-Prem ürününün ve bileşenlerinin altyapınıza yüklendiğinde kullanılan tüm olası ağ iletişimi bağlantı noktalarını listelemektedir. Diğer iletişimler, yerel işletim sistemi süreçleri üzerinden gerçekleşir (örneğin TCP/IP üzerinden NetBIOS).


important

ESET PROTECT On-Prem Ürününün düzgün çalışması için diğer uygulamalar aşağıdaki bağlantı noktalarından herhangi birini kullanmamalıdır.

Ağınızdaki tüm güvenlik duvarlarını aşağıda listelenen bağlantı noktaları üzerinden iletişime izin verecek şekilde yapılandırdığınızdan emin olun.

arrow_down_business İstemci (ESET Management Agent) veya ESET Bridge (HTTP Proxy) makinesi

arrow_down_business ESET PROTECT Web Konsolu makinesi (ESET PROTECT Server makinesi ile aynı değilse)

arrow_down_business ESET PROTECT Server makinesi

arrow_down_business Rogue Detection (RD) Sensor

arrow_down_business ESET PROTECT MDC makinesi

arrow_down_business MDM yönetilen aygıt

* GCM (Google Cloud Messaging) hizmeti sona erdi ve 11 Nisan 2019 itibarıyla kullanımdan kaldırıldı. Bu hizmetin yerine FCM (Firebase Cloud Messaging) işlevi sunuldu. Bu tarihe kadar MDM sürüm 7, FCM hizmeti ile birlikte GCM hizmetinin yerine geçirildi. Bunun için, yalnızca FCM hizmeti için iletişime izin vermeniz yeterli olacak.

Önceden tanımlı 2222, 2223 bağlantı noktaları, gerektiğinde değiştirilebilir.