ESET Online pomocník

Vyhľadať Slovenčina
Vyberte kategóriu
Vyberte kapitolu

Inštalácia


important

Inštalačná príručka popisuje mnoho spôsobov, ako nainštalovať ESET PROTECT On-Prem, a je určená najmä pre podnikových zákazníkov. Prečítajte si pokyny pre All-in-one inštaláciu, pokiaľ chcete nainštalovať ESET PROTECT On-Prem na platformu Windows a spravovať do 250 produktov od spoločnosti ESET, určených pre koncové zariadenia s operačným systémom Windows.

Inštrukcie týkajúce sa aktualizácie vašej súčasnej verzie nástroja ESET PROTECT On-Prem nájdete v kapitole Aktualizácia, migrácia a preinštalovanie.

Inštalátory nástroja ESET PROTECT sú dostupné k stiahnutiu na webovej stránke spoločnosti ESET v sekcii Stiahnuť ESET PROTECT. Sú dostupné v niekoľkých formách. Predvolene je vybraná karta All-in-one inštalátor. Ak si prajete stiahnuť virtuálne zariadenie alebo samostatný inštalátor, kliknite na príslušnú kartu. Sú dostupné tieto možnosti:

All-in-one inštalátor nástroja ESET PROTECT On-Prem pre systém Windows (zip súbor).

Obraz ISO, ktorý obsahuje všetky inštalátory nástroja ESET PROTECT (okrem virtuálneho zariadenia ESET PROTECT).

Súbor (OVA) virtuálneho zariadenia. Nasadenie virtuálneho zariadenia ESET PROTECT sa odporúča pre používateľov, ktorí chcú používať ESET PROTECT On-Prem vo virtuálnom prostredí alebo dávajú prednosť jednoduchšej inštalácii. Podrobné inštrukcie nájdete v príručke nasadenia virtuálneho zariadenia ESET PROTECT.

Samostatné inštalátory pre jednotlivé súčasti – pre Windows a Linux.

Ďalšie metódy inštalácie:

Podrobné inštrukcie pre inštaláciu na systéme Linux


note

Od novembra 2022 už viac neposkytujeme virtuálne zariadenie ESET PROTECT na platforme Azure Marketplace. Alternatívnou možnosťou je použiť ESET PROTECT (cloud) a nechať spoločnosť ESET spravovať všetky potrebné komponenty infraštruktúry.


important

Po inštalácii nemeňte názov počítača, na ktorom beží ESET PROTECT Server. Viac informácií nájdete v kapitole Zmena názvu hostiteľa alebo IP adresy ESET PROTECT Servera.

Ak potrebujete pomôcť s výberom toho najvhodnejšieho spôsobu inštalácie nástroja ESET PROTECT On-Prem, môžete sa obrátiť na nasledujúcu tabuľku, vďaka ktorej ľahko zistíte, aká inštalačná metóda bude pre vaše konkrétne prostredie najlepšia: Napríklad:

Nevyberajte si inštaláciu nástroja ESET PROTECT On-Prem na cloud v prípade, že máte pomalé pripojenie na internet.

Zákazníkom zo segmentu malých a stredných podnikov (MSP) odporúčame použiť All-in-one inštalátor.

Prečítajte si tiež kapitolu Hardvér a škálovateľnosť infraštruktúry. ESET PROTECT On-Prem možno nainštalovať na fyzické alebo virtuálne počítače.

Metóda inštalácie

 

Typ zákazníka

 

Migrácia

 

Prostredie pre inštaláciu nástroja ESET PROTECT On-Prem

 

Internetové pripojenie

Malé a stredné podniky (MSP)

Veľké podniky

Áno

Nie

Bez servera

Vyhradený server

Zdieľaný server

Virtualizačná platforma

Cloudový server

Žiadne

Dobré

Slabé

All-in-one inštalácia na
Windows Server

 

 

 

All-in-one inštalácia na
Windows Desktop

 

 

 

 

 

 

Virtuálne zariadenie

 

 

 

 

 

 

Inštalácia súčastí – Linux

 

 

 

 

Inštalácia súčastí – Windows