Fabrika ayarlarına sıfırlama

ESET PROTECT Virtual Appliance öğesini ilk dağıtıldığındaki orijinal durumuna geri yüklemek için Fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini kullanabilirsiniz. Tüm yapılandırma ve ayarlar sıfırlanarak ESET PROTECT veri tabanının tamamı atılır.


warning

Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi gerçekleştirmeden önce kesinlikle ESET PROTECT veri tabanınızı yedeklemeniz önerilir. Sıfırlama işleminin ardından veri tabanınız boşalacaktır.

Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi, yalnızca ESET PROTECT VA yapılandırması sırasında değiştirilen ayarları geri yükler; diğer değişiklikler ve ayarlar aynı kalır. Nadir durumlarda, fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi VA'nızı tamamen ilk durumuna döndürmeyebilir. ESET PROTECT VA ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız yeni bir makine dağıtmanızı öneririz. Yükseltme/taşıma veya olağanüstü durum kurtarma işlemi gerçekleştirmek için gerekli adımları izleyin.

1.Yönetim modu girmek için parolanızı girdikten sonra iki kez Enter tuşuna basın. Ok tuşları ile Factory reset seçimini yaptıktan sonra Enter tuşuna basın.

factory_reset

2.ESET PROTECT VA'nızda Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini başlatmak için Enter tuşuna basın veya bu noktada Ctrl+C tuş kombinasyonunu kullanarak menüden çıkabilirsiniz.


warning

Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi devam ederken Ctrl+C'ye basmayın. Bu, sanal gerecinize (VA) zarar verebilir.

factory_reset_02


note

Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi sırasında ekranda herhangi bir hata iletisi görürseniz sıfırlamayı yeniden başlatmayı deneyin. Fabrika ayarlarına sıfırlama işe yaramadıysa veya emin değilseniz, yeni bir dağıtım yapmanızı öneririz. Yükseltme/taşıma veya olağanüstü durum kurtarma işlemi yaparken izlediğiniz adımların aynısını uygulayabilirsiniz.

Fabrika sıfırlama aşağıdaki işlemleri gerçekleştirir:

ağ yapılandırmasını, tüm parolaları ve ana bilgisayar adı

Webmin'i, gereç yapılandırma dosyalarını, paketleri ve sistem günlüklerini temizler

ESET PROTECT veri tabanından tüm verileri kaldırır

ESET PROTECT veri tabanı kullanıcı parolasını sıfırlar

ESET PROTECT VA yeniden başlatıldıktan sonra ilk dağıtıldığı orijinal durumunda görünür ve en baştan yapılandırılmaya hazırdır.


note

ESET PROTECT ile ilgili olmayan özel değişiklikler veya ayarlar aynı kalır.