ESET PROTECT Virtual Appliance

ESET PROTECT Virtual Appliance (ESET PROTECT VA) ESET PROTECT ürününü sanallaştırılmış bir ortamda çalıştırmak isteyen kullanıcılar için uygundur. Ayrıca ESET PROTECT Virtual Appliance, ESET PROTECT dağıtımını kolaylaştırır ve Tümü bir arada yükleyicisi veya bileşen yükleme paketlerini kullanmaktan daha hızlı bir çözümdür.

ESET PROTECT VA çoğu sanal ortamda dağıtılabilir. Yerel/çıplak hipervizörlerin (VMware vSphere/ESXi ve Microsoft Hyper-V) yanı sıra genellikle masaüstü işletim sistemlerinde çalışmakta olan barındırılan hipervizörleri (VMware Workstation, VMware Player ve Oracle VirtualBox) destekler. Tam liste için Desteklenen hipervizörler bölümüne bakın.

Bu kılavuz, yeni özellikleri de dahil olmak üzere ESET PROTECT VA dağıtımı ve yönetimini ayrıntılı olarak açıklamaktadır:

ESET PROTECT Virtual Appliance Yönetim Konsolu - Ana menüye sahip basit bir Metin tabanlı kullanıcı arabirimi'dir (TUI). Arabirim gerektiğinde değer belirlemenizi isteyerek metin komutlarında size yardımcı olur. CentOS 7 veya diğer Linux işletim sistemleri konusunda ileri düzeyde deneyimi olmayan kullanıcılar bile ESET PROTECT VA'yı kolaylıkla kullanabilir veya yönetebilir. Önemli özelliklerden bazıları:

oStatik IP adresi ayarlama - ESET PROTECT VA'ya DHCP sunucusu tarafından bir IP adresi atanmaması durumunda statik IP adresini manuel olarak belirtin.

oDiğer sunucudan veri tabanı çekme - ESET PROTECT VA'nızı yükseltmeniz veya taşımanız gerekiyorsa.

oESET PROTECT veri tabanını yedekleme ve geri yükleme - Bu özellikler olağanüstü durum kurtarma stratejiniz için önemlidir ve ESET PROTECT VA ile ilgili sorun yaşamanız durumunda size yardımcı olur.

oFabrika ayarlarına sıfırlama - Gereci yeni dağıtım durumuna geri döndürür. ESET PROTECT VA ile sorun yaşıyorsanız bu seçenek yararlı olabilir. Verilerinizin kaybolmasını önlemek için bir veri tabanı yedeklemesini hazır bulundurun.

Webmin Yönetim Arabirimi - Linux sisteminin yönetimini kolaylaştıran üçüncü taraf bir web tabanlı arabirimdir. Sezgisel bir arabirimle ESET PROTECT VA'yı web tarayıcınız aracılığıyla uzaktan yönetme kolaylığı sağlar. En önemli Webmin modülleri bu belgede açıklanmaktadır.