ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

Webmin Yönetim Arabirimi

Webmin, Linux sisteminin yönetim işlemini kolaylaştıran üçüncü taraf bir web tabanlı arabirimdir. Webmin, belli bir seviyede Linux deneyimi olan ancak sistem yönetimi karışıklıkları konusunda bilgi sahibi olmayan kullanıcılar için yazılmıştır. Bu görevleri, kullanımı kolay bir web arabirimi ile gerçekleştirmenizi sağlar ve tüm gerekli yapılandırma dosyalarını sizin için otomatik olarak günceller. Bu da, sistem yönetimi sürecini çok daha kolay bir hale getirir.

Webmin'e bir web tarayıcısı yoluyla erişebilir ve ağınıza bağlı herhangi bir sistemden (istemci bilgisayar veya bir mobil cihaz) giriş yapabilirsiniz. Diğer grafik yapılandırma programları ile yerel olarak kullanmaktansa ağ üzerinden kullanmak daha kolaydır.

Webmin'in tüm güncel sürümleri, ticari ve ticari olmayan kullanım için serbestçe dağıtılabilir ve değiştirilebilir. Webmin web sayfalarından daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Webmin'e erişin


important

Webmin, ESET PROTECT Virtual Appliance'ınıza dahildir.

Kullanmaya başlamak için aracı etkinleştirmelisiniz.

HTTPS kullanır ve 10000 bağlantı noktasında çalışır. Webmin için IP adresi ESET PROTECT VA Management Konsolu ekranında gösterilir.

1.Web tarayıcınızı açın ve adres çubuğuna yeni dağıtılan ESET PROTECT VA'nızın IP adresini veya ana bilgisayar adını girin ve bağlantı noktası 10000'i kullanın. URL şu biçimde olmalıdır: https://<hostname or IP address>:10000 örneğin https://10.20.30.40:10000 veya https://protectva:10000.

2.Kullanıcı adı ve parola girin:

kullanıcı adı kök

varsayılan parola eraadmin şeklindedir, ancak parolayı değiştirdiyseniz ESET PROTECT VA yapılandırması sırasında belirlediğiniz parolayı kullanın.

webmin_login

Başarıyla oturum açtıktan sonra Webmin Kontrol Paneli görüntülenir.