ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

Kontrol Paneli

Webmin'de oturum açtığınızda Kontrol Paneli ESET PROTECT VA için Sistem bilgilerini görüntüler. Bu bilgiler; ana bilgisayar adı, işletim sistemi, sistemin çalışır durumda kalma süresi, bellek kullanımı, paket güncellemeleri gibi bilgilerdir. Ayrıca, sayfanın alt kısmında dikkat etmeniz gereken öğeleri gösteren bir bildirim alanı da bulunur. Örneğin, daha yeni bir Webmin sürümünün mevcut olduğunu gösteren ve Webmin'i Şimdi Yükselt düğmesine basarak işlem yapmanıza olanak tanıyan bir bildirim. Webmin'i yükseltmenizi öneririz. Yükseltme işlemi tamamlandığında Webmin yükleme işlemi tamamlandı iletisi görüntülenir.

Ana menü, modül kategorilerini içerir: Webmin, Sistem, Server'lar, Araçlar, Ağ Kurma, Donanım ve Küme. Modüller hakkında daha fazla bilgi için Webmin Modülleri sayfalarına bakın.


note

Webmin, VA'da neyin yapılandırıldığını otomatik olarak algılar ve buna göre ilgili modülleri gösterir.

ESET PROTECT VA'nızı yönetmeye ilişkin en önemli modüller şunlardır:

Sistem

Sunucular

Araçlar

Ağ kurma

 


important

Webmin, tam Linux kök ayrıcalıkları ile çalışır ve bu, sisteminizdeki herhangi bir dosyayı düzenleyebileceği ve herhangi bir komutu çalıştırabileceği anlamına gelir. Sisteminizdeki tüm dosyaları silmek veya bir hata yapmanız durumunda sistemi önyüklenemez duruma getirmek mümkündür. Bu nedenle, Webmin arabirimini çalıştırırken dikkatli olmanız gerekir. Webmin tehlikeli olabilecek bir eylemi gerçekleştirmeden önce genellikle bir uyarı görüntülese de bilmediğiniz öğelere ilişkin yapılandırma değişiklikleri uygulamayın.

webmin_dashoard

Bildirim - Webmin sizi bilgilendirmek isterse kontrol panelinin alt kısmında bir bildirim görüntülenecektir.

Oturumu Kapat - Webmin arabirimi ile işiniz bittiğinde soldaki menüde bulunan oturum kapatma simgesini webmin_logout kullanın.