ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

ESET PROTECT VA yapılandırması

ESET PROTECT Virtual Appliance (ESET PROTECT VA), web arabirimi üzerinden kolaylıkla yapılandırılabilir. Ağınızda DHCP sunucunuz olması gerekir. Böylece ESET PROTECT VA için otomatik olarak bir IP adresi atanabilir ve bu da ESET PROTECT VA yapılandırması web arabirimine erişmenizi sağlar.


note

Ağınızda bir DHCP sunucusu yoksa ESET PROTECT VA için Statik IP adresi oluşturmanız gerekir.

ESET PROTECT Virtual Appliance'ı dağıttıktan sonra yapılandırabilirsiniz.


important

ESET PROTECT On-Prem Mobil Cihaz Yönetimi (MDM) kullanım ömrü sonuna ulaştı. Bu özellik artık Rocky Linux tabanlı en son VA'da mevcut değildir. Bulut MDM ile bulut ESET PROTECT işlevine geçiş yapmanızı öneririz.

ESET PROTECT Server aracı için yapılandırma sayfası, Uygulama ve Ağ özellikleri olmak üzere iki bölümden oluşur. Tüm zorunlu alanları (kırmızıyla işaretli) doldurun. Gerekirse, diğer isteğe bağlı yapılandırma parametrelerini belirtebilirsiniz.

Zorunlu yapılandırma alanları

Password: Bu parola VM, ESET PROTECT veri tabanı, ESET PROTECT Server Sertifika Yetkilisi ve ESET PROTECT Web Konsolu'nda kullanılacağı için önemlidir.


note

Varsayılan Web Konsolu kullanıcısı Yöneticidir.

config_server_va

İsteğe bağlı yapılandırma alanları

Zorunlu olmasa da isteğe bağlı parametreleri belirtmenizi öneririz. Örneğin, Etki Alanı ayrıntıları, DC ayrıntıları, Etki Alanı Yönetici hesabı kimlik bilgileri gibi. Bu, senkronizasyon gibi etki alanı eylemleri için uygundur.

enable_http_forward_proxy

Resmi daha büyük görüntüle

Güncellemeleri önbelleğe almak için ESET Bridge aracını da etki̇nleşti̇rebilirsiniz. ESET Bridge aracını yüklemek için Enable ESET Bridge Proxy öğesinin yanındaki onay kutusunu işaretleyin, aşağıdaki ürünler için ilkeleri oluşturun ve uygulayın (HTTP Proxy Kullanımı adıyla, Tümü grubuna uygulanır):

oWindows için ESET Endpoint

omacOS ve Linux için ESET Endpoint

oESET Management Agent

oWindows Server için ESET File Security (6+)

oESET Server Security içinWindows (8+)

oESET Shared Local Cache

İlke geçerli ürünler için HTTP Proxy'sini etkinleştirir. Varsayılan ayarlar kullanılarak, proxy ana bilgisayarı ESET PROTECT Server'ın yerel IP adresinde, bağlantı noktası 3128 üzerinde olacak şekilde ayarlanır. Kimlik doğrulaması devre dışı. Diğer ürünlerin kurulumu için bu ayarları diğer ilkeye kopyalayabilirsiniz.

HTTPS trafiğini önbelleğe alma işlevi varsayılan olarak etkindir:

oESET Bridge ilkesi HTTPS sertifikasını içerir ve HTTPS Trafiğini Önbelleğe Al açma-kapama düğmesi etkindir.

oWindows için ESET Endpoint'e yönelik HTTP Proxy kullanımı ilkesi, HTTPS trafiğini önbelleğe alma işlevi için Sertifika Yetkilisi'ni içerir.

HTTP Proxy kullanmak, internetten indirilen veriler üzerindeki bant genişliğinden büyük oranda tasarruf sağlar ve ürün güncellemeleri için indirme hızlarını artırır. ESET PROTECT On-Prem yazılımından 37'den fazla bilgisayar yönetecekseniz Enable ESET Bridge Proxy öğesinin yanındaki onay kutusunu işaretlemenizi öneririz.

ESET Bridge aracını daha sonra yükleyip yapılandırabilir veya başka bir HTTP Proxy yapılandırabilirsiniz, örneğin Apache HTTP Proxy.

İşletim sistemi güncellemesini gerçekleştir - Virtual Appliance dağıtımı sırasında işletim sistemini güncelleyin (varsayılan olarak etkindir).

Ağ Kurma Özellikleri

Şu ağ özelliklerini ayarlamak için aşağı kaydırın: Ağ IP Adresi, Ağ maskesi, Varsayılan Ağ Geçidi, DNS1, DNS2. Tüm alanlar isteğe bağlıdır.

ESET PROTECT Virtual Appliance'ı etki alanına dahil edin

İlk yapılandırma sırasında ESET PROTECT VA'yı, bir etki alanı çalıştıracak şekilde yapılandırabilirsiniz. Bir etki alanında ESET PROTECT VA kullanmak için aşağıdaki ayarlar zorunludur:


note

Etki alanı bağlantısını ESET PROTECT Web Konsolu > Daha Fazla > Ayarlar > Gelişmiş Ayarlar > Active Directory bölümünde yapılandırabilirsiniz.

Windows workgroup - Bu sunucu için bir çalışma grubu veya NETBIOS alan adı, örneğin DOMAIN. Bu özellik artık Rocky Linux tabanlı en son VA'da mevcut değildir.

Windows domain - Bu sunucu için bir alan adı, örneğin domain.com.

Windows domain controller - Bu sunucu için bir etki alanı denetleyicisi. Etki alanı yöneticisi tam nitelikli etki alanı adını (FQDN) girin.

Windows domain administrator - Etki alanına katılmak için kullanılan hesap. Bu özellik artık Rocky Linux tabanlı en son VA'da mevcut değildir.

Windows domain administrator password - Etki alanına katılmak için kullanılan yönetici parolası. Bu özellik artık Rocky Linux tabanlı en son VA'da mevcut değildir.

DNS1 - Bu sanal makine için etki alanı adı sunucusu. Etki alanı denetleyicisi için IP adresi türü.

Belirtilen yapılandırma parametrelerini inceleyin. Ek yapılandırma değişiklikleri mümkün olmadığı için yapılandırmanın doğru olduğundan emin olun.

Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi'ni ve Gizlilik Politikası'nı kabul ediyorum seçeneğinin onay kutusunu işaretleyin. ESET ürünlerine ilişkin Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi, Kullanım Şartları ve Gizlilik Politikası'na bakın.

Submit Öğesini tıkladıktan sonra şu bilgi görüntülenir:

va_server_config_after_submit


note

Web tarayıcınızda bu sayfayı yenilemeyin, sekmeyi kapatın ve ESET PROTECT VA konsolunuzun penceresine gidin.

ESET PROTECT Virtual Appliance konsolu pencereniz durum bilgisini gösterir. ESET PROTECT bileşeni sürümlerinin yanı sıra ESET PROTECT Server ana bilgisayar adı, IP adresi ve bağlantı noktası numarası da gösterilir. ESET PROTECT Web Konsolu adresi de https://[hostname] and https://[IP address] biçiminde gösterilir.

va_server_console_window_configured


important

İlk ESET Management Agent'larını dağıtmadan ve bunlara bağlanmadan önce bir sistem görüntüsü oluşturmanızı veya Sanal makineyi yedeklemenizi öneririz.

ESET PROTECT Web Konsolu adresini (yukarıda gösterildiği gibi) web tarayıcınıza girin ve ESET PROTECT Web Konsolu'nda oturum açın. Ana bilgisayar adınız ve IP adresiniz büyük olasılıkla farklı olacaktır, yukarıda gösterilenler yalnızca örnek amaçlıdır. Oturum açtıktan sonra ESET PROTECT On-Prem ürününü kullanmaya başlayabilirsiniz.


note

ESET PROTECT Web Konsolu'na ilk girişte, ESET PROTECT On-Prem ürününün yüklenmiş olduğu bilgisayarda İşletim Sistemi Güncellemesi İstemci Görevini çalıştırmanızı öneririz.