ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

Veri tabanı geri yükleme

Bu özellik, mevcut veri tabanınızı yedekleme işleminden alınan bir veri tabanı ile değiştirir.


note

VM'in bir sistem görüntüsünü veya mevcut veri tabanının bir yedeğini almanızı öneririz. Böylece geri yükleme sırasında yaşanabilecek olası sorunlara karşı bir yedeğiniz olur.

Veri tabanını geri yüklemek için aşağıdaki talimatları izleyin:

1.Yönetim moduna giriş yapmak için parolanızı girdikten sonra iki kez Enter tuşuna basın. Ok tuşları ile Restore database seçimini yaptıktan sonra Enter tuşuna basın.

restore_db


important

Webmin Dosya yöneticisini kullanarak aşağıdaki dizine geri yüklemek istediğiniz yedekleme dosyasını yükleyin:

CentOS: /root

Rocky Linux: /opt/appliance/conf

Hedef dosyanın üzerine yazılır. Zaten aynı konumda bulunan yedekleme dosyasını geri yüklemek istiyorsanız bu adımı atlayın.


warning

Farklı sunuculardan ve farklı sunucu sürümlerinden yedeklemeleri karıştırmayın. Yalnızca aynı ESET PROTECT VA'da yedeklenmiş olan dosyayı kullanın. Veri tabanını yalnızca yeni dağıtılmışsa ve henüz yapılandırmamışsa farklı bir ESET PROTECT VA'ya geri yükleyebilirsiniz.

2.Veri tabanı geri yükleme işleminin başlangıcında için Veri tabanı kök parolasını girin istemiyle karşılaşabilirsiniz. Ancak, veri tabanını yeni dağıtılmış ve henüz yapılandırılmamış ESET PROTECT VA'da geri yüklüyorsanız parola girmeniz istenmez.

restore_db_02

Bu işlem, veri tabanınızın boyutuna bağlı olarak birkaç saniye ile birkaç saat arasında sürebilir.


note

Ekranda hata olup olmadığını her zaman kontrol edin. Hata iletisi alıyorsanız veri tabanı geri yükleme işlemi başarılı bir şekilde tamamlanmamıştır. Restore database İşlemini yeniden çalıştırmayı deneyin.