ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

Veri tabanı yedekleme

Yedekleme, sağlıklı bir olağanüstü durum kurtarma stratejisinin olmazsa olmaz bir parçasıdır. Backup database özelliğini kullanarak ESET PROTECT veri tabanınızın yedeklenmesini ve MySQL yedekleme dosyasında depolanmasını sağlarsınız.


note

Alternatif olarak, veri tabanını manuel yöntemle yedekleyebilirsiniz.


important

ESET PROTECT veri tabanınızı sık sık yedeklemenizi ve yedekleme dosyasını harici bir depolama alanına kaydetmenizi öneririz. Herhangi bir olağanüstü durumun meydana gelmesi halinde ESET PROTECT veri tabanının tamamının başka bir yerde (yerel olarak ESET PROTECT VA'da değil) depolanan bir kopyasının olması son derece önemlidir. ESET PROTECT VA'nızın bozulması, silinmesi veya başka bir şekilde çökmesi gibi durumlar örnek gösterilebilir. Güncel bir ESET PROTECT veri tabanı yedeklemeniz varsa, ESET PROTECT VA'nızı olağanüstü durum meydana gelmeden önceki aynı duruma çok az veri kaybıyla geri yükleyebilirsiniz. Ayrıntılı işlem için ESET PROTECT VA olağanüstü durum kurtarma bölümüne bakın.

1.Yönetim moduna giriş yapmak için parolanızı girdikten sonra iki kez Enter tuşuna basın. Ok tuşları ile Backup database seçimini yaptıktan sonra Enter tuşuna basın.

backup_db

2.Veri tabanı yedeklemesini başlatmak için veri tabanı kök parolanızı yazın.


note

Veri tabanı kök parolanızı hatırlamıyorsanız parolayı değiştirerek veri tabanı yedeklemesini tekrar başlatabilirsiniz.

backup_db_02


warning

Bu işlem, veri tabanınızın boyutuna bağlı olarak her yerde birkaç saniye ile birkaç saat arasında sürebilir.

Veri tabanı yedekleme işlemi sırasında ESET PROTECT Server, veri tutarlılığı sağlamak için durur.


note

Ekranda hata olup olmadığını her zaman kontrol edin. Hata iletisi alıyorsanız veri tabanı yedekleme işlemi başarılı bir şekilde tamamlanmamıştır. Backup database İşlemini yeniden çalıştırmayı deneyin.

Veri tabanı yedeklemesini burada bulabilirsiniz:

CentOS: /root/era-backup.sql

Rocky Linux: /opt/appliance/conf/db-backup.sql


important

Webmin File manager ile yedekleme dosyasını güvenli bir konuma indirin.