ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Vyberte kategorii
Změnit kapitolu

ESET PROTECT Virtuální appliance

ESET PROTECT virtuální appliance (ESET PROTECT VA) je určena pro uživatele, kteří chtějí ESET PROTECT provozovat ve virtualizovaném prostředí. ESET PROTECT virtuální appliance představuje nejjednodušší a nejrychlejší způsob pro zprovoznění ESET PROTECT ve vaší síti (rychlejší než instalace prostřednictvím all-in-one balíčku nebo po jednotlivých komponentých).

ESET PROTECT virtuální appliance je připravena pro nasazení do většiny virtuálních prostředí. Podporuje nativní/bare-metal hypervizory (VMware vSphere/ESXi a Microsoft Hyper-V), stejně tak hostované hypervizory běžící na desktopovém operačním systému (VMware Workstation, VMware Player, Oracle VirtualBox). Pro více informací přejděte do kapitoly podporované hypervizory.

V této uživatelské příručce naleznete informace týkající se nasazení a správy ESET PROTECT virtuální appliance, včetně:

Konzole pro správu ESET PROTECT virtuální appliance – jednoduché textové grafické rozhraní (TUI) s hlavním menu. Při využití textových příkazů dostupných v rozhraních budete pouze vyzváni na zadání požadovaných hodnot. Proto ESET PROTECT virtuální appliance dokáží používat a spravovat uživatelé, kteří nemají pokročilé znalosti a zkušenosti s operačním systémem CentOS 7 nebo jiných linuxových distribucí. Mezi důležitější funkce dostupné v tomto rozhraní patří:

oNastavení statické IP adresy – pokud DHCP server nepřiřadil ESET PROTECT VA IP adresu, provedete to ručně pomocí tohoto skriptu.

oMigrace databáze – tuto funkci využijete při aktualizaci nebo migraci ESET PROTECT VA.

oZálohování a obnovení ESET PROTECT databáze – tyto funkce jsou důležité v rámci strategie obnovení při ztrátě dat a využijete je v případě problémů s ESET PROTECT VA.

oTovární nastavení – tímto skriptem vrátíte konfiguraci virtuální appliance do výchozího stavu, ve kterém je po čerstvém nasazení. To využijete v případě, kdy jste narazili na problémy při běhu virtuálního stroje s ESET PROTECT. Pro zabránění ztráty dat mějte připravenou zálohu databáze.

Webmin – rozhraní pro správu – webové rozhraní třetí strany, které usnadňuje správu operačního systému Linux. Prostřednictvím intuitivního rozhraní dostupného z webového prohlížeče vám budete schopni vzdáleně spravovat ESET PROTECT virtuální appliance. V této příručce naleznete popsány nejdůležitější moduly Webminu.