ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Vyberte kategorii
Změnit kapitolu

Webmin – rozhraní pro správu

Webmin je webové rozhraní třetí strany, prostřednictvím kterého můžete snadno spravovat operační systém CentOS, na kterém běží virtuální appliance. Webmin je určen pro uživatele, kteří mají základní zkušenosti s operačním systémem Linux, ale nejsou obeznámeni s komplexností správy systému. Umožňuje vám provádět úlohy prostřednictvím webového rozhraní a automaticky aktualizuje všechny požadované konfigurační soubory. Díky tomu se stává správa systému mnohem snadnější.

Webmin si můžete, stejně jako Web Console, zobrazit z jakéhokoli zařízení v síti a disponuje internetovým prohlížečem. Jeho používání prostřednictvím sítě je jednodušší než používání lokálních aplikací s grafických rozhraním.

Aktuální verze Webminu je možné používat pro komerční i nekomerční použití zcela zdarma. Podrobnější informace naleznete na webových stránkách Webmin.


important

Webmin je součástí ESET PROTECT virtuální appliance. Pokud jej chcete používat, nejprve je nutné jej aktivovat. Webmin běží na HTTPS a portu 10000. Po jeho aktivování se na ESET PROTECT úvodní obrazovce virtuální appliance zobrazí informace, že je aktivní a na jaké IP adrese je dostupný.

Přístup k Weminu:

Pro přístup k Webmin webovému rozhraní zadejte do internetového prohlížeče název/IP adresu ESET PROTECT VA a port 10000. Adresa by měla být ve formátu: https://<host name or IP address>:10000. Příklad:https://10.1.119.162:10000 nebo https://esmcva:10000.

Zadejte přihlašovací údaje:

ouživatelské jméno je root

ovýchozí heslo je eraadmin. Pokud jste si v průběhu prvotní konfigurace virtuální appliance ESET PROTECT nastavili vlastní, zadejte své heslo.

webmin_login

Po úspěšném přihlášení se zobrazí Webmin nástěnka.