ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Sorun giderme - Agent bağlantısı

Bir istemci bilgisayarın ESET PROTECT Server'ınıza bağlanmadığı görülürse, istemci makinesinde yerel olarak ESET Management Agent sorun giderme işlemi yapmanızı öneririz.

Varsayılan olarak, ESET Management Agent 10 dakikada bir ESET PROTECT ile senkronize olur.

En son ESET Management Agent günlük dosyasını kontrol edin. Şurada bulabilirsiniz:

Windows

C:\ProgramData\ESET\RemoteAdministrator\Agent\EraAgentApplicationData\Logs

Linux

/var/log/eset/RemoteAdministrator/Agent/
/var/log/eset/RemoteAdministrator/EraAgentInstaller.log

macOS

/Library/Application Support/com.eset.remoteadministrator.agent/Logs/
/Users/%user%/Library/Logs/EraAgentInstaller.log

last-error.html – ESET Management Agent çalışırken kaydedilen en son hatayı görüntüleyen protokol (tablo).

software-install.log – ESET Management Agent tarafından gerçekleştirilen en son uzaktan yükleme görevinin metin protokolü.

trace.log – Kaydedilmiş olan tüm hataları içeren tüm ESET Management Agent etkinliklerinin ayrıntılı raporu.


note

trace.log dosyasında tam ESET Management Agent günlük kaydını etkinleştirmek için, uzantısı olmayan traceAll adlı bir dummy dosyasını trace.log olarak aynı klasörde oluşturun ve bilgisayarı yeniden başlatın (ESET Management Agent hizmetini yeniden başlatmak için).

status.html – ESET Management Agent'ın ESET PROTECT Server ile iletişimlerinin (senkronizasyon) halihazırdaki durumunu gösteren tablo. Ayrıca günlük HTTP Proxy yapılandırmasını, uygulanan ilkelerin listesini (uygulanan tarama dışı bırakma işlemleri de dahil olmak üzere) ve cihazın ait olduğu Dinamik grupların listesini içerir.

ESET Management Agent'ın ESET PROTECT ürününe bağlanmasını engelleyebilecek en genel sorun, DNS'in düzgün şekilde çalışmaması veya bağlantı noktalarının bir güvenlik duvarı tarafından engellenmesidir. ESET PROTECT tarafından kullanılan bağlantı noktaları listemizi kontrol edin. Cihaz yük devretme bağlantısı kullanıyor uyarısını çözmek için Bilgi Bankası makalemizi inceleyin.