ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Dinamik Grup - sunucu güvenlik ürününün sürümü yüklendi ama etkinleştirilmedi

Bu Dinamik Grup, etkin olmayan sunucu ürünlerini algılamak için kullanılabilir. Bu ürünler algılandıktan sonra istemci bilgisayarları doğru lisansla etkinleştirmek için, bu gruba bir İstemci Görevi atayabilirsiniz. Bu örnekte, yalnızca Microsoft Exchange Server için ESET Mail Security belirtilmiştir, ancak siz birden çok ürün belirtebilirsiniz.

Daha Fazla > Dinamik Grup Şablonları altında Yeni Şablon'u tıklatın.

Temel

Yeni Dinamik Grup şablonu için Ad ve Açıklama girin.

Zaman kurallarını etkinleştirmek için Zaman kurallarını kullan'ı seçin ve dinamik grup eşleştirmesinin etkinleştirileceği belirli bir saat ayarlayın.

İfade

1.İşlem menüsünde bir mantıksal işleç seçin: VE (Tüm koşulların doğru olması gerekir).

2.+ Kural Ekle öğesini tıklatıp bir koşul seçin:

Bilgisayar > Yönetilen ürünler maskesi > şunlardan biri: > ESET korumalı: Posta Sunucusu

İşlevsellik/Koruma sorunları > Kaynak > = (eşittir) > Güvenlik ürünü

İşlevsellik/Koruma sorunları > Sorun > = (eşittir) > Ürün etkinleştirilmedi

Zaman kuralları

Yeni dinamik grup şablonu için bir zaman aralığı ayarlayın. Ekle düğmesini tıklayın. Saat alanını tıklayın ve açılır menüden Başlangıç saati ve Bitiş saati'ni seçin. Sıklığı (Her gün, İş Günü, Hafta Sonu) veya haftanın gününü ve saatini seçin. Seçilen süre 1 dakikadan daha fazla ve 24 saatten az olmalı. Başlangıç saati ve Bitiş saati ayarlandıktan sonra, Süre sütunu ayarlanan saatin süresini görüntüler. Daha fazla zaman aralığı ekleyebilirsiniz.

Özet

Yapılandırılan ayarları gözden geçirin ve şablonu oluşturmak için Bitti'yi tıklatın. Bu yeni şablon, tüm şablonların yer aldığı listeye eklenir ve daha sonra yeni bir Dinamik Grup oluşturmak için kullanılabilir.