Kontrola volitelných cílů

Prostřednictvím této úlohy zkontrolujete vybrané cíle, které na serveru vidí bezpečnostní produkt ESET. V závislosti na bezpečnostním produktu můžete spustit níže uvedené kontroly:

Produkt

Kontrola počítače

Popis

ESET Server Security (dříve známý jako ESET File Security pro Windows Server)

Hyper-V kontrola

Tato kontrola zkontroluje disky virtuálních strojů běžících na Microsoft Hyper-V Serveru bez nutnosti instalace ESET Management Agenta do těchto virtualizovaných strojů.

ESET Security pro Microsoft SharePoint Server

Kontrola SharePoint databáze, Hyper-V kontrola

Pomocí této možnosti získáte do ESET PROTECT Cloud seznam cílů, které reportuje ESET Security pro Microsoft SharePoint.

ESET Mail Security pro Microsoft Exchange Server

Volitelná kontrola databáze poštovních schránek, Hyper-V kontrola

Pomocí této možnosti získáte do ESET PROTECT Cloud seznam cílů. , které reportuje  ESET Mail Security a získáte možnost pro spuštění volitelné kontroly databáze schránek z ESET PROTECT Cloud na konkrétním serveru.

ESET Mail Security pro IBM Domino

Volitelná kontrola databáze, Hyper-V kontrola

Pomocí této možnosti získáte do ESET PROTECT Cloud seznam cílů, které reportuje ESET Mail Security pro IBM Domino.

Pro vytvoření nové klientské úlohy přejděte v hlavním menu Web Console na záložku Úlohy a klikněte na tlačítko Nová… > add_new_defaultKlientská úloha. Případně na záložce Počítače klikněte na požadované zařízení a v kontextovém menu vyberte možnost Nová úloha.

Obecné

V této části zadejte obecné informace o vytvářené úloze, jako je název a volitelně popis. Pro přiřazení štítku klikněte na možnost Vybrat štítky.
V rozbalovacím menu Úloha si vyberte typ úlohy, kterou chcete vytvořit a konfigurovat. Pokud jste typ úlohy definovali před kliknutím na tlačítko Nová, její typ již bude předvybrán. Na základě typu úlohy se mění možnosti její konfigurace a chování (viz seznam klientských úloh).

Jako kontrolovaný server vyberte server, na kterém je nainstalován bezpečnostní produkt ve verzi 6 a novější. Následně budete mít k dispozici seznam cílů, které je možné zkontrolovat.

Vyberte podmínku spuštění. Standardně je použita podmínka "provést co nejdříve".

Cíle kontroly

V této části máte dostupné cíle kontroly, které reportuje bezpečnostní produkt do ESET PROTECT Cloud z daného serveru. Pro získání seznamu cílů je nutné tuto funkci aktivovat prostřednictvím politiky pro daný serverový produkt v sekci Nástroje > ERA/ESMC: cíle kontroly:

Generovat seznam cílů – pomocí této možnosti aktivujete generování seznamu cílů pro ESET PROTECT Cloud.

Interval aktualizace (v minutách) – definujte interval, ve kterém se budou zjišťovat dostupné cíle. Mějte na paměti, že prvotní získání cílů potrvá polovinu tohoto intervalu.

Následně vyberte cíle, které chcete zkontrolovat. Více informací naleznete v kapitole ESET PROTECT Cloud: cíle kontroly.

Souhrn

V této části se zobrazí souhrnné informace o vytvářené úloze. Zkontrolujte, zda nastavení odpovídá vašim představám, pokračujte kliknutím na Dokončit.

U každé úlohy je v sekci Úlohy její průběh, ikona stavu a zobrazit si můžete její detaily.