Інтерактивна довідка ESET

Виберіть категорію
Виберіть тему

Вирішення проблем із клонуванням

Щоразу коли комп’ютер підключається до ESET PROTECT On-Prem, створюється запис на основі двох унікальних кодів:

UUID (універсальний унікальний ідентифікатор) агента ESET Management, який змінюється після повторної інсталяції агента ESET Management на комп’ютері (перегляньте розділ Ситуація існування двох агентів);

унікального коду обладнання комп’ютера, який змінюється після клонування або повторного розгортання комп’ютера.

Проблема з’являється, якщо сервер ESET PROTECT виявляє:

підключення клонованого пристрою;

зміну обладнання на наявному пристрої з інстальованим агентом ESET Management.


important

Виявлення унікального коду обладнання не підтримується в:

Linux, macOS, Android, iOS

комп’ютерах без агента ESET Management

Натисніть на запитання й виберіть:

Вирішити питання > Із цього комп’ютера створюються клони або образи нових комп’ютерів:

Опція

Дія

Більш докладні відомості

Кожен раз порівнювати з наявним комп’ютером

Вибирайте цей варіант, якщо:

комп’ютер використовується як головний і всі його образи повинні підключатися до наявного запису комп’ютера в ESET PROTECT On-Prem;

комп’ютер використовується як головний для налаштування середовища VDI та входить у пул VDI, і очікується, що він відновить свій ідентифікатор за допомогою унікального коду обладнання.

Стаття бази знань

Створювати новий комп’ютер щоразу

Вибирайте цю опцію, якщо комп’ютер використовується як головний образ і ви хочете, щоб продукт ESET PROTECT On-Prem автоматично розпізнавав усі клони цього комп’ютера як нові комп’ютери. Не використовуйте її із середовищами VDI.

Стаття бази знань

Створити новий комп’ютер лише цього разу

Комп’ютер клонується лише один раз. Виберіть цю опцію, щоб створити новий екземпляр для клонованого пристрою.

Стаття бази знань

Вирішити питання > Копій цього комп'ютера не створено, але його обладнання змінилося:

Опція

Дія

Приймати змінене обладнання кожного разу

Назавжди вимикає виявлення обладнання на цьому пристрої. Використовуйте цю опцію, лише якщо з’являється сповіщення про зміни в неіснуючому обладнанні.


warning

Скасувати цю дію неможливо!

Якщо вимкнути виявлення обладнання, на агенті й на сервері цей параметр буде збережено. Повторне розгортання агента не дозволяє відновити вимкнуте виявлення обладнання. Машини з вимкнутим виявленням обладнання не підходять для сценаріїв VDI в ESET PROTECT On-Prem.

Приймати змінене обладнання тільки цього разу

Виберіть цю опцію, щоб оновити унікальний код обладнання пристрою. Використовуйте її після змінення обладнання клієнтського комп’ютера. Сповіщення про майбутні зміни обладнання надходитимуть надалі.

Натисніть Вирішити, щоб надіслати вибрану опцію. Питання щодо клонування буде вирішено під час наступного підключення комп’ютера до ESET PROTECT On-Prem.

question


important

Якщо не усунути проблему протягом 30 днів, опцію Створити новий комп’ютер лише цього разу буде вибрано автоматично.

Ситуація існування двох агентів

Якщо агент ESET Management видалено на клієнтському комп’ютері (але комп’ютер не видалено з веб-консолі) та інстальовано знову, у веб-консолі присутні два однакові комп’ютери. Один підключається до ESET PROTECT On-Prem, а інший ні. Цю проблему не можна усунути в діалоговому вікні Запитання. Така ситуація є результатом неправильного видалення агента. Єдине рішення — delete_default видалити комп’ютер, який не підключається, вручну з веб-консолі. Історія та журнали, створені перед повторною інсталяцією, буде втрачено.

Використання завдання «Видалення комп’ютерів, що не підключаються»

Якщо у вас є пул комп’ютерів VDI й ви не усунули проблему (див. вище) належним чином, веб-консоль створить новий екземпляр комп’ютера після перезавантаження комп’ютера з пулу. Екземпляри комп’ютерів назбируються у веб-консолі й може виникнути перевикористання ліцензій. Ми не рекомендуємо усувати цю проблему за допомогою завдання з видалення комп’ютерів, які не підключаються. Ця процедура видалить історію (журнали) видалених комп’ютерів і при цьому ліцензії також може бути перевикористано.

Перевикористання ліцензій

Якщо клонується клієнтський комп’ютер з інстальованим агентом ESET Management Agent і активованим продуктом ESET для захисту, кожен клонований комп’ютер може вимагати ліцензію на робоче місце. Цей процес може спричинити перевикористання ліцензій. У середовищах VDI використайте файл автономної ліцензії для активації продуктів ESET і зверніться в ESET, щоб змінити ліцензію.

Сповіщення для клонованих комп’ютерів

Користувач може вибрати одне з трьох підготовлених повідомлень для дій, пов’язаних із клонуванням. Щоб налаштувати сповіщення, перейдіть у меню wakeup_default Сповіщення у веб-консолі.

Зареєстровано новий комп’ютері. Сповіщає, коли комп’ютер уперше підключається до вибраної статичної групи (групу Усі вибрано за замовчуванням).

Ідентифікатор комп’ютера відновлено — сповіщає, якщо комп’ютер виявлено за його обладнанням. Комп’ютер клоновано з головного комп’ютера або іншого відомого джерела.

Виявлено потенційне клонування комп’ютера. Сповіщає про значні зміни в обладнанні або клонування, якщо вихідний комп’ютер не було раніше позначено як головний.

Виправлення неполадок

Якщо виникають проблеми з клоном VDI, виконайте дії з виправлення неполадок VDI.