ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

Bağlanmayan Bilgisayarları Sil

Bağlanmayan bilgisayarları sil görevi, belirtilen kriterlere göre bilgisayarları silmenize olanak sağlar. Örneğin, bir istemci bilgisayardaki ESET Management Agent 30 gün boyunca bağlanmamışsa ESET PROTECT Web Konsolu'ndan kaldırılabilir.

Bilgisayarlar'a gidin. Son Bağlantı Zamanı'nda, yönetilen cihazın son bağlandığı tarih ve saat gösterilir. Yeşil nokta, bilgisayarın 10 dakikadan kısa bir süre önce bağlanmış olduğunu gösterir. Son Bağlantı Zamanı bilgileri, bilgisayarın bağlanmadığını göstermek için vurgulanır:

oSarı (hata) - Bilgisayar 2-14 gündür bağlanmıyor.

oKırmızı (uyarı) - bilgisayar 14 günden uzun süredir bağlanmıyor.

Yeni bir Sunucu Görevi oluşturmak için Görevler > Yeni > add_new_defaultSunucu Görevi'ni tıklayın veya istenen görev türünü seçip Yeni > add_new_defaultSunucu Görevi'ni tıklayın.

Temel

Temel bölümünde Ad ve Açıklama(isteğe bağlı) gibi görevle ilgili temel bilgileri girin. Etiketleri atamak için Etiketleri seç'i tıklayın.
Görev açılır menüsünde oluşturmak ve yapılandırmak istediğiniz görev türünü seçin. Yeni bir görev oluşturmadan önce belirli bir görev türü seçtiyseniz Görev alanı, geçmişteki tercihinize göre önceden doldurulur. Görev (Tüm Görevler listesine bakın), görevin ayarlarını ve davranışını tanımlar.

Ayrıca aşağıdaki görev tetikleyici ayarlarından seçebilirsiniz:

Bitmesinin ardından görevi hemen çalıştır - Bitir'i tıklamanızın ardından görevi hemen çalıştırmak için bu seçeneği belirleyin.

Tetikleyiciyi yapılandır - Tetikleyici ayarlarını yapılandırabileceğiniz Tetikleyici bölümünü etkinleştirmek için bu seçeneği belirleyin.

Tetikleyiciyi daha sonra ayarlamak için onay kutularının işaretini kaldırın.

Ayarlar

Grup adı- Bir Statik Grup seçin veya yeniden adlandırılan bilgisayarlar için yeni bir Statik Grup oluşturun.

Bilgisayarın bağlanmadığı gün sayısı - Bilgisayarların kaldırılması için geçecek gün sayısını yazın.

Lisansı Devre Dışı Bırak - Kaldırılan bilgisayarlardaki lisansları devre dışı bırakmak için bu onay kutusunu işaretleyin.

Yönetilmeyen bilgisayarları kaldırın - Yönetilmeyen bilgisayarları da kaldırmak için bu onay kutusunu işaretleyin.

Tetikleme

Tetikleme bölümü, bir görevi çalıştıracak olan tetiklemeyle ilgili bilgileri içerir. Her Sunucu Görevi en fazla bir tetikleyiciye sahip olabilir. Her tetikleyici yalnızca bir Sunucu Görevinde çalıştırılabilir. Tetikleyiciyi yapılandır Temel bölümünde seçilmemişse, tetikleyici oluşturulmaz. Bir görev tetikleyici olmadan oluşturulabilir. Böyle bir görev daha sonra manuel olarak çalıştırılabilir veya tetikleyici sonradan eklenebilir.

Gelişmiş ayarlar - Kısıtlama

Kısıtlama özelliğini ayarlayarak, oluşturulan tetikleyici için gelişmiş kurallar ayarlayabilirsiniz. Kısıtlama ayarlamak isteğe bağlıdır.

Özet

Yapılandırılan tüm seçenekler burada gösterilir. Ayarları gözden geçirip Sonlandır öğesini tıklatın.

Görevler'de, oluşturulan her görev için ilerleme göstergesi çubuğunu, durum simgesini ve ayrıntıları görebilirsiniz.