ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

ESET PROTECT On-Prem Ürününü kullanmaya başlama

ESET PROTECT On-Prem, ESET PROTECT Web Konsolu üzerinden yapılandırılabilir ve yönetilebilir. ESET PROTECT On-Prem Ürününü başarıyla yükledikten veya ESET PROTECT VA'yı dağıttıktan sonra, ESET PROTECT Server'ınıza ESET PROTECT Web Konsolu'nu kullanarak bağlanabilirsiniz.

ESET PROTECT On-Prem Ürününü başarılı bir şekilde yükledikten sonra yapılandırmalarınızı yapmaya başlayabilirsiniz.

ESET PROTECT Server dağıtımından sonraki ilk adımlar

1.Web tarayıcınızda ESET PROTECT Web Konsolu'nu açıp giriş yapın.

2.Lisanslarınızı ESET PROTECT On-Prem ürününe ekleyin.

3.Ağınızdaki istemci bilgisayarları, sunucuları ve mobil cihazları ESET PROTECT On-Prem yapısına ekleyin.

4.Tümleşik ilkeyi ata Uygulama raporlaması - Yüklenen tüm uygulamaları tüm bilgisayarlara bildirin.

5.ESET ev ürünlerine sahip bilgisayarlar için Dinamik Grup oluşturun.

6.Yazılımı Kaldırma görevini kullanarak üçüncü taraf antivirus uygulamalarını kaldırın.

7.Yazılım Yükleme görevini kullanarak ESET güvenlik ürünlerini yükleyin (Agent'ı Tümü bir arada yükleyici'yi kullanarak yüklemediğiniz takdirde).

8.Yüklenmiş ESET güvenlik ürünleri olan her makineye önerilen ayarlarla bir ilke atayın. Örneğin, ESET Endpoint'e sahip Windows makineleri için Antivirus - Maksimum güvenlik - Önerilir adlı Tümleşik ilkeyi atayın. Ayrıca Endpoint ürünleri ESET PROTECT On-Premyazılımından nasıl yönetilir? bölümüne de bakın.

process

Önerilen ek adımlar

ESET güvenlik ürünlerini yönetmek için kullanılacak arabirim olduğundan ESET PROTECT Web Konsolu'nu tanımanızı öneririz.

Yükleme sırasında varsayılan yönetici hesabı oluşturun. Yönetici hesabı giriş bilgilerinizi güvenli bir yerde kaydetmenizi, istemcileri yönetmek ve izinlerini yapılandırmak için yeni bir hesap oluşturmanızı öneririz.


important

Varsayılan ESET PROTECT On-Prem Yönetici hesabını normal kullanıcı hesabı olarak kullanmanızı önermeyiz. Bu hesap, normal kullanıcı hesaplarına bir şey olursa veya kilidi açamama gibi bir durumla karşılaşırsanız yedek işlevi görür. Bu tür durumları çözümlemek için yönetici hesabıyla oturum açabilirsiniz.

Ortamınızda bulunan istemci bilgisayarların durumunu izlemek için bildirimleri ve raporları kullanın. Örneğin, belirli bir olay olduğunda bildirim almak veya bir raporu görüntülemek ya da indirme istediğinizde.

Veri kaybını önlemek için veri tabanınızı düzenli olarak yedekleyin.

Server Sertifika Yetkilisi ve Eş Sertifikalar'ı dışa aktarmanızı öneririz. ESET PROTECT Server'ı yeniden yüklemeniz gerekirse orijinal ESET PROTECT Server'daki CA ve Eş Sertifikalar'ı kullanabilirsiniz. Bu sayede, ESET Management Agent'ları istemci bilgisayarlara yeniden yüklemeniz gerekmez.