ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Vyberte kategorii
Změnit kapitolu

Přihlašovací obrazovka

Do Web Console se přihlásíte pomocí uživatelského jména a hesla. Výchozí uživatelské jméno je Administrator.

Pokud se chcete přihlásit prostřednictvím účtu doménového uživatele (jako člen namapované doménové bezpečnostní skupiny), zaškrtněte možnost Přihlásit se do domény se můžete: Při přihlašování pomocí doménových údajů zadávejte uživatelské jméno ve tvaru:

Active Directory: DOMAIN\username

Linux a ESET PROTECT virtuální appliance LDAP: username@FULL.DOMAIN.NAME


note

Pokud máte potíže s přihlášením nebo potřebujete zjistit význam jednotlivých hlášení, přejděte do kapitoly Web Console – řešení problémů.

V případě potřeby si pomocí rozbalovacího menu změňte jazyk, ve kterém chcete Web Console používat. Další informace naleznete v Databázi znalostí (článek nemusí být dostupný ve všech jazycích).


note

Tato změna jazyka však nebude mít vliv na všechny prvky Web Console. Názvy některých objektů (výchozí nástěnky, politiky, úlohy, atp.) vytvořených v průběhu instalace ESET PROTECT On-Prem se nezmění.

Povolit relaci ve více záložkách – Web Console můžete používat ve více záložkách v jednom prohlížeči.

Pokud tuto možnost aktivujete, v každé záložce se vám otevře ta samá relace konzole. Při otevření další nové záložky se všechny ostatní dříve otevřené záložky se stejným nastavením připojí k nově otevřené. V případě, že se v jedné záložce odhlásíte, relace bude ukončena ve všech záložkách.

Pokud tuto možnost nevyberete, otevře se v každém novém okně nová nezávislá relace ESET PROTECT Web Console.

Změnit heslo / Použít jiný účet – pomocí této možnosti si můžete změnit heslo, resp. se vrátit na úvodní stranu přihlašovací obrazovky.

webconsole_change_password

Správa relace a bezpečnostní opatření

Zablokování IP adresy po neúspěšném přihlášení

Po 10 neúspěšných pokusech o přihlášení bude IP adresa dočasně zablokována. Na tuto skutečnost budete upozorněni chybovým hlášením: Neúspěšné přihlášení: Uživatel byl zablokován. Prosím, zkuste to později. Po uplynutí 10 minut se přihlaste platnými údaji. Toto neovlivní již existující relace.

Zablokování IP adresy používající neplatné ID relace

Pokud z jedné IP adresy přijde 15 požadavků s neplatným ID relace, připojení z dané IP adresy bude na dalších 15 minut zablokováno. Započítávány nejsou relace, jejichž platnost již vypršela. Za útok není tedy považována relace, kterou máte otevřenou v prohlížeči, její platnost již vypršela, a zkusíte požadavek odeslat znovu. Zároveň dojde k vytvoření banu na IP na 15 minut a zablokování všech požadavků (včetně těch platných). Ban odstraníte restartováním Web Console (služby tomcat).