ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Vyberte kategorii
Změnit kapitolu

ESET Inspect On-Prem

ESET Inspect On-Prem je komplexní EDR (Endpoint Detection and Response) systém, který nabízí následující funkce: detekce incidentů, správu incidentu a reakce na ně, sběr dat, indikaci na kompromitaci systémů, detekci anomálií, detekci chování a poručení firemní politiky. Pro více informací o produktu, jeho instalaci a možnostech se podívejte do ESET Inspect On-PremESET Inspect On-Prem příručky.


important

Následující bezpečnostní řešení ESET pro firmy byla přejmenována:

Původní název:

Nový název:

Přejmenováno ve verzi:

ESET PROTECT

ESET PROTECT On-Prem

11.0

ESET PROTECT Cloud

ESET PROTECT

5.0

ESET Inspect

ESET Inspect On-Prem

2.0

ESET Inspect Cloud

ESET Inspect

 

Konfigurace ESET Inspect On-Prem

ESET Inspect On-Prem vyžaduje ESET PROTECT On-Prem k:

Vytvoření ESET Inspect On-Prem uživatele s potřebným oprávněním – v ESET PROTECT On-Prem jsou dostupné předdefinované sady oprávnění, které můžete využít při jeho vytváření. Uživatel Web Console potřebuje alespoň sadu oprávnění s hodnotou pouze pro čtení u možnosti Přístup k ESET Inspect nebo pouze pro čtení u možnosti Uživatel ESET Inspect.

Vytvoření certifikátu použitého v průběhu instalace ESET Inspect serveru.

Aktivaci ESET Inspect On-Prem agentů na zařízeních připojených k ESET PROTECT On-Prem. Pro aktivaci ESET Inspect On-Prem Connector musíte vlastnit licenci na ESET Inspect On-Prem.


warning

Pokud jste provedli aktualizaci ESET PROTECT Server, restartujte službu ESET Inspect Server, aby se všechny budoucí změny v ESET PROTECT On-Prem (například aktualizace oprávnění) do ESET Inspect On-Prem Server promítly.

 

Nasazení ESET Inspect Connector na spravovaná zařízení

V hlavním menu na záložce Počítače > kliknutím do políček vyberte jeden nebo více počítačů > klikněte na tlačítko Počítač > vyberte možnost icon_eset Řešení > icon_eia Zapnout ESET Inspect On-Prem, čímž nasadíte ESET Inspect Connector na spravované stanice s Windows/Linux/macOS.

Reportování ESET Inspect On-Prem detekcí v ESET PROTECT On-Prem

Po připojení zařízení, na kterém běží ESET Inspect Connector (správně nakonfigurovaný a připojený k ESET Inspect Server) do ESET PROTECT On-Prem začne ESET Inspect On-Prem server hlásit nalezené detekce do ESET PROTECT On-Prem. Ty naleznete v hlavním menu v sekci Detekce. Filtrovat je můžete podle kategorie detekce, kdy vyberte možnost icon_ei_alert ESET Inspect.

Další kategorií detekcí reportovaných ESET Inspect On-Prem serverem jsou icon_blocked Blokované soubory. Jedná se o pokusy o spuštění souborů, které jsou prostřednictvím ESET Inspect On-Prem blokovány (na základě kontrolního součtu).

Správa ESET Inspect detekcí v ESET PROTECT On-Prem

Kliknutím na detekci a vybráním možnosti icon_inspect_default Prozkoumat (Inspect) si otevřete detaily detekce v ESET Inspect On-Prem Web Console.


important

Pro správu ESET Inspect detekcí prostřednictvím ESET PROTECT Web Console se ujistěte, že používáte podporovaný webový prohlížeč a kompatibilní bezpečnostní řešení ESET.

Díky integraci ESET Inspect On-Prem detekcí do ESET PROTECT Web Console dokážete ESET Inspect detekce zpracovávat z jediné konzole. Není potřeba tuto akci provádět z ESET Inspect On-Prem konzole. Pokud vyřešíte detekci v ESET PROTECT Web Console, označí se jako vyřešená také v ESET Inspect On-Prem Web Console, a opačně.