ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Vyberte kategorii
Změnit kapitolu

Průvodce vytvořením nové politiky

Politiky jsou řazeny podle kategorií reprezentovány jednotlivými ESET produkty. Pro přehlednost jsou politiky dále rozděleny na předdefinované a vámi vytvořené (uživatelské).

Politiky slouží pro vzdálenou konfiguraci bezpečnostních produktů ESET stejně, jako kdybyste požadované změny prováděli přímo na klientovi v Rozšířeném nastavení. Na rozdíl od politik v Active Directory, politiky v ESET PROTECT On-Prem neumožňují provádění skriptů ani příkazů.

Pro rychlejší nalezení požadované položky v politice můžete použít vyhledávání. Pokud do vyhledávání zadáte například výraz "HIPS", zobrazí se pouze relevantní sekce. Pokud kliknete v pravé části konfigurační šablony na ikonu information, zobrazí se relevantní nápověda daného bezpečnostního produktu.

policies_manage

Přizpůsobení filtrů a rozložení

Web Console si můžete přizpůsobit svým potřebám:

Správa postranního panelu a hlavní tabulky zobrazující data.

Přidáním filtrů a jejich uložením jako předvolby. Pro filtrování zobrazených objektů můžete využít štítky.

Vytvoření nové politiky

1.Klikněte na tlačítko Akce > Nová.

2.V této části zadejte obecné informace o vytvářené politice, jako je název, a volitelně popis. Pro přiřazení štítku klikněte na možnost Vybrat štítky.

3.Dále z rozbalovacího menu Produkt vyberte ESET produkt, pro který chcete vytvořit politiku.

4.Pomocí příznaků určete, jak má politika dané nastavené zpracovat.

5.Vyberte klienty, kterým chcete politiku přiřadit. Po kliknutí na tlačítko Přiřadit se zobrazí dialogové okno se všemi statickými i dynamickými skupinami. Vyberte klienty nebo skupiny, na které chcete politiku aplikovat, a klikněte na tlačítko OK.

6.Zkontrolujte, zda nastavení odpovídá vašim představám a pro vytvoření politiky klikněte na tlačítko Dokončit.