ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

Agent’ı ESET web sitesinden indirin

ESET Management Agent yükleme dosyasını ESET web sitesinden indirin. İstemci bilgisayarın işletim sistemine bağlı olarak uygun paketi seçin:

Linux sunucu destekli ve çevrimdışı yükleme

macOS

Windows

oServer destekli yükleme - Agent yükleme paketini kullanıldığı bu yöntemde, sertifikalar ESET PROTECT Server'dan otomatik olarak indirilir (yerel dağıtım için önerilir).

 


important

Sunucu destekli yüklemeler için iki faktörlü kimlik doğrulamasına sahip bir kullanıcı kullanılamaz.

Server destekli yüklemenin başka bir kullanıcı tarafından gerçekleştirilmesine karar verirseniz, şu izinlerin oluşturulduğundan emin olun:

oKullanıcı, sunucunun eş sertifikasını imzalamış olan Sertifika Yetkilisi için Kullanma iznine ve en az bir eş sertifika için Kullanma iznine sahip olmalıdır. Böyle bir sertifika yoksa, kullanıcının yeni bir sertifika oluşturmak için Yazma izni olması gerekir.

oKullanıcının bilgisayarı eklemek istediği statik grup için Yazma izni.

 

oÇevrimdışı yükleme - Agent yükleme paketi kullanılarak. Sertifikaları manuel olarak dışa aktarmalı ve bu dağıtım yöntemiyle uygulamalısınız.

ESET Management Agent'ın düzgün çalıştığından emin olmak için istemci makinede (C:\ProgramData\ESET\RemoteAdministrator\Agent\EraAgentApplicationData\Logs\status.html yolunda yer alır) durum günlüğünü kontrol edin.

 


note

Agent ile ilgili sorunlar olursa (örneğin ESET PROTECT Server'a bağlanmıyorsa) Sorun giderme - Agent dağıtımı bölümüne bakın.