ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

Dağıtım

En az bir dağıtım aracı seçmelisiniz.

SNMP Yakalaması Gönder

Bir SNMP Yakalaması gönderir. SNMP Yakalaması, talep edilmemiş bir SNMP mesajı kullanarak Sunucuyu bilgilendirir. Daha fazla bilgi için, SNMP Yakalama Hizmeti Nasıl Yapılandırılır? bölümüne bakın.

E-posta gönder

E-posta ayarlarınıza dayalı olarak bir e-posta iletisi gönderir. Varsayılan olarak bildirim e-postası HTML biçimindedir ve alt bilgi bölümünde bir ESET PROTECT logosu bulunur. Özelleştirme ayarlarınıza göre (Açık arka plan logosu) özel bir logo ve farklı logo konumlarını kullanabilirsiniz.

E-posta gönder seçeneği belirlenirse en az bir e-posta alıcısı girin.

E-posta adresleri - Bildirim mesajlarının alıcılarının e-posta adreslerini girin.

add_new_hover yeni bir adres alanı ekleyin.

Aynı anda birden çok kullanıcı eklemek için Daha Fazla > Kullanıcı ekle'yi tıklayın (Bilgisayar Kullanıcıları'ndan kullanıcının adresini ekleyin) veya Daha Fazla > CSV'yi İçe Aktar ya da Panodan yapıştır'ı tıklayın (Sınırlayıcılarla yapılandırılmış bir CSV dosyasındaki özel bir adres listesini içe aktarın).

Daha fazla > Panodan yapıştır - Özel sınırlayıcılarla ayrılan adreslerin yer aldığı özel listeyi içe aktarın. Bu özellik CSV aktarımına benzer şekilde çalışır.

Syslog gönder

ESET PROTECT kullanarak Syslog sunucunuza bildirimler ve olay mesajları gönderebilirsiniz. Ayrıca bir istemci bilgisayardaki ESET güvenlik ürününden günlükleri dışa aktarmak ve bunları Syslog sunucusuna göndermek de mümkündür. Syslog önem derecesi - Açılır menüden önem derecesini seçin. Bildirimler Syslog sunucusunda seçilen önem derecesiyle görüntülenir.

Dağıtımdaki temel alanlar

Mesaj ön izlemesi - Bildirimde görünen ve yapılandırılmış ayarları metin biçiminde içeren mesajın ön izlemesi. Mesajın içeriğini ve konusunu özelleştirebilir ve bildirim oluşturulduğunda gerçek değerlere dönüştürülecek değişkenler kullanabilirsiniz. Bu isteğe bağlıdır, ancak daha iyi filtreleme yapılması önerilir.

oKonu - Bir bildirim mesajının konusu. İçeriği düzenlemek için Düzenle edit_default simgesini tıklayın; doğru bir konu, mesaj sıralamasını ve filtrelemesini iyileştirebilir

oİçerik - İçeriği düzenlemek için düzenle edit_default simgesini tıklayın; içeriği düzenledikten sonra varsayılan mesaj içeriğini sıfırlamak için sıfırla icon_reset_default simgesini tıklayabilirsiniz


note

Yönetilen bilgisayarlardaki veya gruplardaki olaylar için, bildirime belirli bilgileri dahil etmek üzere Konu ve İçerik alanına değişkenler ekleyebilirsiniz. Değişken ekle'yi tıklayın veya değişken listesini görüntülemek için $ yazmaya başlayın.

 

Genel

oDil - Varsayılan mesajın dili; mesaj içeriği çevrilmez

oSaat dilimi - Gerçekleşme saati ${timestamp} değişkeni için saat dilimini ayarlayın. Bu ayar, özelleştirilmiş mesajda kullanılabilir.


example

Olay yerel saatle 15:00'te gerçekleşecekse, yerel saat UTC+2, seçilen saat dilimi UTC+4 ise bildirimde belirtilecek olan saat 17:00 olacaktır.

Düzenlemekte olduğunuz şablona dayalı yeni bir bildirim oluşturmak için Bitir'i tıklayın.