ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Vyberte kategorii
Změnit kapitolu

Lokální nasazení

Tento způsob je vhodný pro případ, kdy máte fyzicky přístup k dané stanici. Instalační balíček si můžete stáhnout například do sdílené složky, umístit si jej na výměnné médium nebo distribuovat e-mailem.


important

Instalační balíček je nutné spouštět pod uživatelem Administrator nebo uživatelem s oprávněním administrátora.


note

Tento způsob nasazení je vhodný pro malé sítě (do 50 počítačů), případně jej můžete využít při testování. Pro hromadné nasazení ESET Management Agenta doporučujeme používat doménovou politiku nebo SCCM.

Lokálně můžete Agenta nasadit prostřednictvím:

Instalačního balíčku agenta (a bezpečnostního produktu ESET) (pouze pro Windows)

Instalačního skriptu (Windows, Linux, macOS)

Balíčku staženého z webových stránek společnosti ESET (Windows, Linux, macOS)

Oprávnění

Pro lokální nasazení ESET Management Agenta musí mít uživatel potřebná oprávnění. Přehled vyžadovaných oprávnění naleznete v této kapitole.


note

Mějte na paměti, že pro tvorbu instalačních balíčků musí mít uživatel také oprávnění pro přístup k certifikátům. Musí mít oprávnění Použít u položky Certifikáty ve statické skupině, v níže se nacházejí klientské certifikáty (standardně Všechna zařízení). Pro nasazení ESET Management Agenta musí mít rovněž oprávnění Použít u certifikační autority, kterou je podepsán certifikát serveru. Návod, jak rozdělit přístup k certifikátům a certifikačním autoritám, najdete v této kapitole. Více informací naleznete v kapitole seznam oprávnění.