ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Vyberte kategorii
Změnit kapitolu

Odeslat zprávu

Pomocí této funkce můžete odeslat zprávu na jakékoli zařízení (počítač, tablet, mobilní zařízení atp.). Zpráva se následně zobrazí uživateli na obrazovce. Způsob zobrazení závisí na operačním systému.

Windows – zpráva se zobrazí na Ploše jako oznámení.


important

Na Windows využíváme komponentu msg.exe, která je dostupná pouze v edicích Windows Professional a Enterprise. Pokud v síti používáte domácí edice operačního systému, žádná zpráva se nezobrazí.

macOS a Linux - zpráva se zobrazí pouze v terminálu.


note

Pro zobrazení zprávy musí mít uživatel terminál otevřený. Nedojde k jeho spuštění.

Novou klientskou úlohu můžete vytvořit jedním z následujících způsobů:

V hlavním menu přejděte na záložku Úlohy, klikněte na tlačítko Nová a vyberte možnost add_new_default Klientská úloha.

V hlavním menu přejděte na záložku Úlohy, vyberte si požadovaný typ úlohy a klikněte na tlačítko Nová a vyberte možnost add_new_default Klientská úloha.

V hlavním menu na záložce Počítače klikněte na požadované zařízení a v kontextovém menu vyberte možnost icon_tasks Úlohy > add_new_default Nová úloha.

Obecné

V této části zadejte obecné informace o vytvářené úloze, jako je název a volitelně popis. Pro přiřazení štítku klikněte na možnost Vybrat štítky.
V rozbalovacím menu Úloha si vyberte typ úlohy, kterou chcete vytvořit a konfigurovat. Pokud jste typ úlohy definovali před kliknutím na tlačítko Nová, její typ již bude předvybrán. Na základě typu úlohy se mění možnosti její konfigurace a chování (viz seznam klientských úloh).

Nastavení

Zadejte předmět a obsah zprávy.

Souhrn

Zkontrolujte, zda parametry klientské úlohy vyhovují vašim potřebám a klikněte na tlačítko Dokončit. Klientská úloha se vytvoří a zobrazí se malé dialogové okno:

Po kliknutí na tlačítko Vytvořit podmínku spuštění (doporučujeme) můžete rovnou definovat cíl (počítač nebo skupinu), nad kterým chcete klientskou úlohu spustit.

Pokud okno zavřete, můžete podmínku spuštění vytvořit později. Pro pozdější vytvoření podmínky spuštění klikněte na instanci dané úlohy a z kontextového menu vyberte možnost restart_default Spustit na.

client_task_finish

U každé úlohy je v sekci Úlohy její průběh, ikona stavu a zobrazit si můžete její detaily.