ESET Online pomocník

Vyhľadať Slovenčina
Vyberte kapitolu

Vytvorenie šifrovanej virtuálnej jednotky

Secure Data môžete použiť na vytvorenie šifrovaných virtuálnych jednotiek. Počet jednotiek, ktoré môžete vytvoriť, nie je obmedzený, avšak za predpokladu, že na pevnom disku je dostatok miesta. Ak chcete vytvoriť šifrovanú virtuálnu jednotku, postupujte podľa krokov uvedených nižšie:

1.hlavnom okne programu kliknite na Nastavenia > Bezpečnostné nástroje > Secure Data > Vytvoriť virtuálnu jednotku.

2.Kliknite na Prehľadávať a vyberte umiestnenie, kde bude virtuálna jednotka uložená.

3.Zadajte názov virtuálnej jednotky a kliknite na Uložiť.

4.Použite roletové menu Maximálna kapacita pre nastavenie veľkosti vašej virtuálnej jednotky a kliknite na Pokračovať.

5.Nastavte heslo pre vašu virtuálnu jednotku. Ak si neželáte, aby bola virtuálna jednotka automaticky dešifrovaná, keď sa prihlásite do svojho používateľského účtu v systéme Windows, zrušte výber možnosti Automaticky dešifrovať na tomto účte systému Windows. Kliknite na Pokračovať.

6.Kliknite na Hotovo. Vaša šifrovaná virtuálna jednotka bola vytvorená a je pripravená na použitie. Keď otvoríte Tento počítač, bude zobrazená ako lokálny disk.

Na prístup do šifrovanej jednotky po reštarte počítača vyhľadajte súbor šifrovanej jednotky (súbor typu .eed), ktorý ste vytvorili, a dvakrát naň kliknite. Ak vás k tomu systém vyzve, zadajte heslo, ktoré ste nastavili pri vytváraní šifrovanej jednotky. Jednotka bude pripojená, a keď otvoríte Tento počítač, zobrazí sa ako lokálny disk. Keď je už šifrovaná jednotka pripojená ako lokálny disk, tento lokálny disk a jeho dešifrovaný obsah bude dostupný pre ostatných používateľov na danom počítači za predpokladu, že sa neodhlásite alebo nereštartujete počítač.


note

Môžem odstrániť vytvorenú virtuálnu jednotku?

Áno. Ak chcete odstrániť šifrovanú virtuálnu jednotku, postupujte podľa inštrukcií v článku s často kladenými otázkami o nástroji Secure Data.