ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Změnit kapitolu

Práce s ESET Smart Security Premium

Na záložce Nastavení ESET Smart Security Premium můžete konfigurovat úroveň ochrany počítače a sítě.

PAGE_SETUP

Záložka Nastavení obsahuje následující sekce:

ICON_COMPUTER_PROTECTION Ochrana počítače

ICON_INTERNET_PROTECTION Internetová ochrana

ICON_NETWORK_PROTECTION Síťová ochrana

ICON_SECURITY_TOOLS Bezpečnostní nástroje
 

Kliknutím na jednotlivý modul v nastavení jej můžete zapnout nebo vypnout.

V sekci Ochrana počítače můžete zapnout nebo vypnout následující moduly:

Rezidentní ochrana souborového systému – všechny soubory jsou kontrolovány v momentu, kdy je vytvoříte, otevřete nebo spustíte.

ESET LiveGuard je funkce, která přidává vrstvu cloudové ochrany speciálně navrženou pro snížení dopadu zcela nových hrozeb

oProaktivní ochrana – blokuje spouštění nových souborů až do obdržení ESET LiveGuard výsledku analýzy. Chcete-li odblokovat analyzovaný soubor, klikněte na něj pravým tlačítkem myši a vyberte možnost Odblokovat soubor analyzovaný prostřednictvím ESET LiveGuard.

Správa zařízení – pomocí této součásti můžete uživatelům nastavovat, kontrolovat nebo blokovat přístupy k výměnným médiím (CD/DVD/USB aj.).

Host Intrusion Prevention System (HIPS) – systém HIPS monitoruje události uvnitř operačního systému a reaguje na ně na základě pravidel.

Herní režim – po aktivaci Herního režimu vás ESET nebude obtěžovat bublinovými upozorněními a sníží zátěž na CPU. Obdržíte varovnou zprávu o potenciální bezpečnostní hrozbě a hlavní okno se zbarví dooranžova.

Ochrana webkamery – hlídá aplikace a kontroluje procesy, které vyžadují přístup k webkameře počítače.

V sekci Internetová ochrana můžete zapnout nebo vypnout následující moduly:

Ochrana přístupu na web – pokud je zapnuta, veškerá komunikace využívající protokol HTTP nebo HTTPS je kontrolována na přítomnost škodlivého kódu.

Ochrana poštovních klientů – zabezpečuje kontrolu poštovní komunikace přijímané prostřednictvím POP3(S) a IMAP(S) protokolu.

Antispamová ochrana – rozpozná a odstraní nevyžádanou poštu.

Anti-Phishingová ochrana – chrání uživatele před pokusy o získání hesel, bankovních dat a dalších důvěrných informací z webových stránek.

V sekci Síťová ochrana můžete zapnout nebo vypnout Firewall, Ochranu proti síťovým útokům (IDS) a Ochranu proti zapojení do botnetu.

V sekci Bezpečnostní nástroje můžete upravit nastavení následujících modulů:

Ochrana bankovnictví a online plateb –přidává do prohlížeče další vrstvu, která má chránit vaše finanční údaje během online transakcí. Aktivováním možnosti Zabezpečení všech prohlížečů zajistíte spuštění všech podporovaných prohlížečů v zabezpečeném režimu. Pro více informací přejděte do kapitoly Ochrana bankovnictví a online plateb.

Anti-Theft – funkce Anti-Theft ochrání vaše data v případě ztráty nebo odcizení zařízení a pomůže vám jej získat zpět.

Secure Data – po zapnutí Secure Data můžete šifrovat svá data a zabránit zneužití citlivých a důvěrných informací.

Password ManagerPassword Manager chrání vaše osobní údaje a pamatuje si za vás hesla.

Rodičovská kontrola umožňuje blokovat webové stránky, které mohou obsahovat nevhodný obsah. Kromě toho jako rodiče můžete zakázat přístup na 40 předdefinovaných kategorií webových stránek, které jsou dále rozděleny na více než 140 podkategorií.

Pro znovuzapnutí ochrany vypnutého bezpečnostního modulu klikněte na červený přepínač MODULE_DISABLED, Spínač zapnutého bezpečnostního modulu má barvu zelenou MODULE_ENABLED.

Pro přístup do rozšířených možností nastavení klikněte na ozubené kolečko v dolní části. Kliknutím na Rozšířená nastavení přejdete do podrobnějších nastavení každého z modulů. Pomocí Import a export nastavení načtete parametry nastavení z již existujícího konfiguračního souboru ve formátu .xml nebo uložíte aktuální nastavení do konfiguračního souboru.