ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Změnit kapitolu

Vytvořit šifrovaný virtuální disk

Prostřednictvím Secure Data si můžete vytvořit libovolné množství šifrovaných virtuálních disků. Limitováni jste pouze volným místem na disku. Pro vytvoření virtuálního šifrovaného disku postupujte podle následujících kroků:

1.V hlavním okně programu přejděte na záložku Nástroje > Secure Data > Vytvořit šifrovaný virtuální disk.

2.V dalším kroku klikněte na tlačítko Procházet a vyberte místo, kam chcete virtuální disk uložit.

3.Zadejte název virtuálního disku a klikněte na možnost Uložit.

4.Z rozbalovacího menu Maximální kapacita vyberte velikost virtuálního disku a klikněte na tlačítko Pokračovat.

5.V dalším kroku si nastavte heslo, kterým chcete chránit přístup k šifrovanému virtuálnímu disku. Pokud nechcete automaticky virtuální disk dešifrovat po přihlášení ke svému Windows účtu, odškrtněte možnost Automaticky dešifrovat na tomto Windows účtu. Klikněte na tlačítko Pokračovat.

6.Klikněte na Hotovo. Váš šifrovaný virtuální disk je vytvořen a připraven k použití. Zobrazí se jako lokální disk v části Tento počítač, resp. Počítač v případě Windows 7.

Pro přístup do šifrovaného disku po restartu počítače vyhledejte vámi vytvořený soubor (.eed) a poklepejte na něj dvojklikem. Pokud budete požádáni, zadejte heslo, které jste nastavili během vytváření šifrovaného disku. Disk se připojí a zobrazí v Průzkumníku Windows jako další jednotka, kterou si můžete zobrazit například kliknutím na ikonu Tento počítač (resp. Počítač v případě Windows 7). Jakmile se disk připojí jako lokální, bude jeho dešifrovaný obsah přístupný všem uživatelům, kteří mají k danému Windows zařízení přístup, a to až do restartu zařízení nebo vašeho odhlášení.


note

Mohu virtuální disk smazat?

Ano. Pro smazání šifrovaného virtuálního disku postupujte dle instrukcí uvedených v ESET Databázi znalostí (článek nemusí být dostupný ve všech jazycích).