ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Změnit kapitolu

Zašifrovat soubory na výměnném médiu

Prostřednictvím součásti Secure Data můžete na výměnných médiích vytvořit šifrované složky. Pro zašifrování souborů na výměnném médiu:

1.Připojte k počítači výměnné médium (USB flash disk, externí HDD).

2.V hlavním okně programu přejděte na záložku Nástroje > Secure Data > Zašifrovat soubory na výměnném médiu.

3.Z rozbalovacího menu vyberte výměnné médium a klikněte na tlačítko Pokračovat.
Pro obnovení seznamu dostupných zařízení klikněte na tlačítko Aktualizovat. Šifrovaná a nepodporovaná média nebudou zobrazena.
Pokud chcete mít přístup šifrovaným složkám i na zařízeních, na kterých není nainstalován ESET Smart Security Premium, vyberte možnost Dešifrovat složku na jakémkoli Windows zařízení.

4.V dalším kroku si nastavte heslo, kterým chcete chránit přístup k šifrovanému disku. Pokud nechcete automaticky virtuální disk dešifrovat po přihlášení ke svému Windows účtu, odškrtněte možnost Automaticky dešifrovat na tomto Windows účtu. Klikněte na tlačítko Pokračovat.

5.Vaše výměnné médium je chráněno a šifrované adresáře jsou připraveny k použití.

Pokud výměnné médium připojíte k počítači, na kterém není Secure Data zapnuté, šifrovaná složka nebude viditelná. Pokud připojíte disk k počítači se zapnutým Secure Data, budete vyzváni k zadání hesla pro dešifrování výměnného média. Nezadáte-li heslo, šifrovanou složku uvidíte, ale nebude přístupná.