Průvodce prvotním spuštěním

Při prvním přihlášení do ESET Security Management Center Web Console se zobrazí průvodce prvotním spuštěním. Tento průvodce vás seznámí s nejdůležitějšími částmi ESMC Web Console, představí ESET Management Agenta a bezpečnostní produkty ESET. Přiblíží vám záložku Počítače, vysvětlí rozdíl mezi statickými a dynamickými skupinami, nastíní fungování úloh, politik a představí vám ESET Management Agenta, prostřednictvím kterého budete vzdáleně ovládat zařízení i bezpečnostní produkt.

Na závěr vám umožní vytvořit all-in-one instalační balíček ESET Management Agenta a bezpečnostního produktu ESET (například ESET Endpoint Security).

validation-status-icon-warning DŮLEŽITÉ

All-in-one instalační balíček (.exe) je dostupný pouze pro Windows.

Průvodce můžete kdykoli ukončit kliknutím na možnost Zavřít průvodce. Tím přejdete přímo do ESMC Web Console. Při příštím přihlášení do ESMC se již průvodce nezobrazí. Průvodce si můžete kdykoli zobrazit kliknutím na information Nápověda > Průvodce prvotním spuštěním.

Pro zobrazení průvodce vytvořením all-in-one instalačního balíčku klikněte v menu Rychlé odkazy na položku Další možnosti nasazení.

validation-status-icon-warning DŮLEŽITÉ

Pro vytvoření all-in-one instalačního balíčku musí mít uživatel oprávnění pro nasazení agenta. Pokud se přihlásíte například pod účtem s oprávněním pro asistovanou instalaci nebo oprávněním pouze pro čtení, průvodce nezobrazí poslední část pro vytvoření instalačního balíčku.

Pro vytvoření all-in-one instalačního balíčku vyberte:

1.Jazyk – z rozbalovacího menu vyberte jazyk, ve kterém chcete nainstalovat bezpečnostní produkt ESET.

2.Produkt – po kliknutí vyberte ESET produkt a verzi. Pokud vyberte produkt ve verzi 6.3 a starší, nedojde k automatické aktivaci a budete muset produkt aktivovat později. Produkty ve verzi 6.4 se automaticky aktivují přiloženou licencí.

details_hoverPoznámka

Pokud v seznamu nevidíte žádný balíček, nemáte přístup k repozitáři. Zkontrolujte konektivitu do internetu, případně v Nastavení serveru ověřte, zda máte v poli Repozitář zadanou hodnotu AUTOSELECT.

3.Zaškrtněte možnost Souhlasím s licenčním ujednáním koncového uživatele a beru na vědomí zásady ochrany osobních údajů. Pro více informací se podívejte do kapitoly Správa licence a EULA.

4.Pokud nesouhlasíte se zasíláním informací o pádech a anonymních telemetrických dat  do společnosti ESET, odškrtněte možnost Zapojit se do programu zlepšení produktu. V opačném případě budou tato data zasílána do společnosti ESET.

5.Vybrat licenci – licenci můžete přidat jedním ze způsobů popsaných v kapitole Správa licence. Pokud již máte licenci nahrané, prostřednictvím správce si vyberte licenci, kterou chcete aktivovat bezpečnostní produkt po dokončení instalace. Přidávat nebo odebírat licence může pouze administrátor, jehož domovskou skupinou jsou Všechna zařízení a má oprávnění pro Zápis licencí.

6.Po vybrání možnosti Zobrazit rozšířená nastavení můžete změnit certifikát, případně zadat heslo. To je potřeba, pokud jste například v průběhu instalace ESMC definovali heslo, případně chcete použít vlastní certifikát pro ověřování komunikace ESET Management Agenta. V opačném případě ponechte pole prázdné.

validation-status-icon-warning DŮLEŽITÉ

V hesle certifikátu není možné použít následující znaky: " \ Tyto znaky mohou způsobit chybu při inicializaci agenta.

startup_installer

7.Kliknutím na Vytvořit instalační balíček se vygenerují odkazy pro stažení 32-bitového a 64-bitového instalačního balíčku. Kliknutím na požadovaný balíček zahájí server jeho stahování. Po dokončení procesu budete vyzváni k vybrání místa, do které chcete instalační balíček (například ESMC_Installer_x86_cs_CZ.exe nebo ESMC_Installer_x64_cs_CZ.exe) uložit.

8.Stažený all-in-one instalační balíček spusťte na klientské stanici. Pro více informací týkající se instalace přejděte do kapitoly průvodce instalací all-in-one balíčku.

details_hoverPoznámka

Po prvním přihlášení do ESMC Web Console doporučujeme na server, na kterém běží ESET Security Management Center spustit klientskou úlohu pro aktualizaci operačního systému.