Uživatelské rozhraní ESMC Web Console > Stav serveru

Stav serveru

ESMC Server provádí pravidelnou diagnostiku. Informace o stavu a statistická data naleznete v sekci status_overview Stav serveru. Tyto informace vám zároveň mohou pomoci s počátečním nastavením ESET Security Management Center. Pro zobrazení těchto dat přejděte v hlavním menu do sekce Stav serveru. Po kliknutí na konkrétní dlaždici se zobrazí v pravé části okna detailnější informace. Barvy jednotlivých dlaždic se mohou lišit v závislosti na stavu jednotlivých položek (vždy se zobrazuje nezávažnější stav):

Zelená (icon_success OK) - U žádné položky v dané sekci není evidován problém.

Žlutá (validation-status-icon-warning Varování) – alespoň u jedné položka v sekci je varování..

Červená (validation-status-icon-error Chyba) – alespoň u jedné položka v sekci je chyba..

Šedá (unavailable Nedostupný obsah) – obsah není dostupný z důvodu nedostatečných přístupových oprávnění uživatele ESMC konzole. Administrator v takovém případě musí přidat uživateli oprávnění pro přístup k danému typu objektu, nebo se uživatel musí přihlásit pod jiným uživatelem.

Modrá ( informationInformační) – rozhodnutí souvisí s připojenými počítači, viz sekci Rozhodnutí v dolní části této počítače.

 

status_overview Stav serveru naleznete následující kategorie:

Uživatelé

Vytvořte další uživatele a přidělte jim oprávnění pro přístup do ESET Security Management Center. Po instalaci je vytvořen pouze uživatelský účet Administrator. Pro každodenní používání konzole nedoporučujeme využívat předdefinovaný účet Administrator. Tento účet byste měli používat jako záložní, proto si vytvořte nový nativní uživatelský účet nebo namapujte doménovou bezpečnostní skupinu.

Certifikáty

Pokud chcete používat vlastní certifikáty, odlišné od těch, které byly vygenerovány v průběhu instalace, můžete si vytvořit novou certifikační autoritu a klientské certifikáty pro jednotlivé komponenty ESMC infrastruktury.

Licence

ESET Security Management Center 7 využívá ESET licenční systém. Vyberte si tedy jeden ze způsobů a nahrajte do ESMC licenci, kterou budete používat pro aktivaci jednotlivých komponent a bezpečnostních produktů ESET.

Počítače

Přidat počítač – kliknutím přidejte do konzole počítač, server nebo mobilní zařízení. Počítač nebo mobilní zařízení můžete přidat ručně nebo jejich seznam naimportovat ze souboru.

Přidat nalezené počítače – kliknutím naimportujete počítače detekované nástrojem ESET RD Sensor.

Nová synchronizační úloha – kliknutím vytvoříte serverovou úlohu pro synchronizaci statické skupiny s Active Directory, LDAP, VMware, atp.

Agenti

Nová politika – kliknutím vytvoříte politiku pro ESET Management Agenta, například pro změnu intervalu komunikace ESET Management Agenta se serverem.

Nasadit agentaESET Management Agenta můžete na cílová zařízení nasadit mnoha způsoby.

Produkty

Konfigurovat repozitář – kliknutím přejdete do nastavení serveru.

Instalovat aplikacipokud již máte na stanici ESET Management Agenta, můžete na ni nainstalovat bezpečnostní produkt ESET – z repozitáře, vlastního HTTP serveru nebo síťové složky.

Nová politika – kliknutím vytvoříte politiku pro bezpečnostní produkt a změníte jeho konfiguraci na stanicích.

Neplatné objekty

V této části můžete ověřit, zda klientské nebo serverové úlohy, podmínky spuštění nebo oznámení nejsou navázány na již neexistující nebo nedostupné objekty. Po kliknutí budete přesměrováni do konkrétní sekce s problémovými objekty.

Externí služby

Pro zajištění maximální funkčnost musí mít ESET Security Management Center povolen přístup k externím službám.

Konfigurovat repozitář – v repozitáři se nachází instalační balíčky bezpečnostních produktů ESET, které vybíráte při vytváření úlohy na instalaci aplikace. Repozitář definujete v nastavení serveru. V případě potřeby si můžete vytvořit offline repozitář.

Konfigurovat aktualizace – aktualizace jsou nezbytné pro korektní fungování ESET Security Management Center. Aktualizace si produkt ESET Security Management Center bude stahovat v případě, že do něj nahrajete platnou firemní licenci. Parametry aktualizace můžete změnit v nastavení serveru.

Konfigurovat SMTP - definujte SMTP serveru, který ESET Security Management Center bude používat pro zasílání oznámení, přehledů nebo odkazů pro registraci mobilních zařízení.

Rozhodnutí

Při detekci klonovaného zařízení nebo změny hardware se v této sekci zobrazí rozhodnutí, které je nutné vyřešit. Pro více informací přejděte do kapitoly řešení klonovaných počítačů.