Dashboard

Po přihlášení se zobrazí nástěnka, na které jsou uvedeny základní systémové informace jako je název stroje, operační systém, doba běhu, využití paměti atp. V dolní části se mohou zobrazit upozornění, která mohou vyžadovat vaši interakci. Například aktualizaci Webminu provedete tak, že kliknete na tlačítko Upgrade Webmin Now. Po dokončení aktualizace se zobrazí informace Webmin install complete.

V hlavním menu jsou dostupné tyto moduly: Webmin, System, Servers, Others, Networking, Hardware a Cluster. Pro více informací o jednotlivých modulech se podívejte do dokumentace Webminu.

icon_details_hoverPoznámka:

Webmin automaticky detekuje konfiguraci ERA virtuální appliance a zobrazuje vždy relevantní moduly.

Pro správu ERA virtuální appliance budete ve většině případů potřebovat tyto moduly:

System

Server

Others

Networking

validation-status-icon-warning DŮLEŽITÉ:

Mějte na paměti, že Webmin běží s úplnými právy uživatele root. To znamená, že prostřednictvím webového rozhraní můžete měnit/vytvářet soubory a spouštět libovolné příkazy a skripty. Při neopatrném použití můžete nechtěně smazat důležité soubory a znefunkčnit virtuální stroj. Pokud budete provádět potenciálně nebezpečné akce, Webmin vás na to upozorní. Přesto doporučujeme provádět pouze akce, u kterých jste si jisti, co děláte.

webmin_dashoard

Oznámení – Webmin vás může upozornit například na dostupnost nové verze. Tato informace a všechny další se zobrazí v dolní části nástěnky.

Odhlášení – pro odhlášení klikněte na tlačítko webmin_logout.