Nasazení ERA virtuální appliance

ERA Virtual Appliance (ERA VA) nabízíme pro uživatele, kteří chtějí ESET Remote Administrator provozovat ve virtuálním prostředí. ERA Virtual Appliance představuje nejjednodušší a nejrychlejší způsob pro zprovoznění ESET Remote Administrator ve vaší síti.

ERA Virtual Appliance je připravena pro nasazení do většiny virtuálních prostředí. Podporuje nativní hypervizory (VMware vSphere/ESXi a Microsoft Hyper-V), stejně tak hostované hypervizory běžící na desktopovém operačním systému (VMware Workstation, VMware Player a Oracle VirtualBox). Pro seznam podporovaných hypervizorů přejděte do této kapitoly.

V této uživatelské příručce naleznete informace o nasazení a správě ERA virtuální appliance, včetně:

Konzole pro správu ERA virtuální appliance – textové grafické rozhraní, které poskytuje základní informace o ESET Remote Administrator. Dále prostřednictvím tohoto rozhraní můžete provádět základní konfiguraci operačního systému CentOS mnohem pohodlněji než z terminálu a bez znalosti linuxových příkazů. Mezi nejdůležitější funkce dostupné v tomto rozhraní patří:

oNastavení statické IP adresy – pokud DHCP server nepřiřadil virtuálnímu stroji žádnou IP adresu, provedete to ručně pomocí tohoto skriptu.

oMigrace databáze – tuto funkci využijete při migraci z jedné virtuální appliance do druhé.

oZálohování a obnovení a ERA databáze – pomocí této funkce provedete zálohu/obnovení databáze, kterou používá ESET Remote Administrator.

oTovární nastavení – tímto skriptem vrátíte konfiguraci virtuální appliance do výchozího stavu. To využijete v případě, kdy jste narazili na problémy při běhu virtuálního stroje. Po obnovení appliance do výchozí stavu stačí obnovit databázi ze zálohy.

Webmin webové rozhraní – webové rozhraní třetí strany, prostřednictvím kterého můžete jednoduše spravovat operační systém CentOS. V této příručce naleznete popsány nejdůležitější součásti Webminu. Pro více informací se podívejte do oficiální dokumentace.