ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Web Koruması

Web Koruması, çocukların sadece yaş grubuna uygun içeriği görmesine izin veren güvenilir bir yöntemle web'i keşfetmelerine olanak tanır. ESET Parental Control for Android, çocuğunuz internette gezinirken kullanabileceği web sitesi kategorilerini otomatik olarak tanımlar. Örneğin kumar ve pornografi içerikleri varsayılan olarak engellenir.

Çocuğunuzun yaşına göre önceden tanımlı üç seçenek vardır. Her seçenek çeşitli web sitesi kategorilerini uygun icon_unlimited veya uygunsuz icon_blocked olarak işaretler. Ebeveynler de listedeki herhangi bir kategoriye erişimi reddetmek veya etkinleştirmek için bu ayarları değiştirebilir. İlk ayarlar, seçilen çocuğun yaşına göre yapılandırılır.

webguard

Çocuğunuz yasaklanmış bir web sayfasını ziyaret etmeyi denerse, içeriğe erişmek için izin isteyebilir. Ebeveyn izin verdiğinde söz konusu içeriğe izin vermek için Web Koruması'nda otomatik olarak bir istisna oluşturulur. İstisna yalnızca çocuğun istek gönderdiği ilgili web sayfası için oluşturulur. Belirli web siteleri için istisnalar, Web Koruması Raporları üzerinden de oluşturulabilir. Bu raporlara three_dots_menu menüsündeki Raporlar seçeneğinden veya ebeveynlere gönderilen geçmiş e-postalar taranarak ulaşılabilir.

Web Koruması varsayılan olarak etkindir ve şu tarayıcıları destekler: Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Opera mini, Vewd Browser, Dolphin, Mint, Silk, Microsoft Edge ve Samsung tarayıcısı.


note

Engelleniyor

Uygunsuz web sitelerine yönelik engellemeyi devre dışı bırakır, ancak Web Koruması'nı etkin halde tutarsanız web izleme aktif olmaya devam eder. Uygunsuz web siteleri Raporlar > Web Koruması > Uygunsuz web sitelerine ziyaretler bölümünde gösterilir.

Güvenli Arama'yı zorla


warning

Android desteği

ESET Parental Control for Android Güvenli Arama yalnızca Android 4.3 ve üzeri sürümlerde kullanılabilir.

ESET Parental Control for Android Güvenli Arama, arama motorlarındaki (Google, Yandex, Bing, Yahoo, DuckDuckGo) aramaların sonuçlarını filtreler. ESET Parental Control for Android Güvenli Arama açıldığında, çocuğunuzun internette arama yaparken arama sonuçlarında erişebileceği açık ve uygunsuz içeriğin tamamını filtreler. Bu sayede, çocuğunuz uygunsuz içeriğe erişme riski olmaksızın internette arama yapabilir.