ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Uygulama Koruması

Uygulama Koruması, ebeveynlerin bir çocuğun kullanabileceği uygulamaları ve kullanım sürelerini kontrol etmesine olanak tanır. Bir uygulama listesi çocuğun mobil cihazından indirilir. Engellenen ve izin verilen içerikler için varsayılan değerleri olan önceden tanımlı beş yaş grubundan seçim yapabilir veya tercihinize göre ayarları özelleştirebilirsiniz.

Uygunsuz uygulamaları engelle - Bu özellik, yaş gruplarına göre yalnızca çocuklar için uygun olan uygulamaları göstererek ebeveynlere daha fazla rahatlık sağlar. Yaşa uygun olmayan uygulamalar otomatik olarak engellenir.

Uygulamalar - Uygulamalar üç kategoriye ayrılır:

Sınırsız icon_unlimited - Bu uygulamalar her zaman etkindir ve çocuklar bunları her zaman kullanabilir.

Engellenmişicon_blocked - Bu uygulamalar her zaman engellenir ve bunlara erişim yasaktır.

Süre kısıtlamalı icon_timelimited – Bu uygulamalar uygundur ve çocuklar bunları kullanabilir, ancak ebeveynler kullanım için bir süre sınırlaması ayarlayabilir. Örneğin, oyunlar ve eğlence uygulamaları.

Uygulamaların kategorilerini değiştirebilir, yüklenen uygulamaların tümünü görebilir ve bunları çeşitli kategorilere göre filtreleyebilirsiniz. Bir uygulamanın kategorisini değiştirmek için seçilen uygulamaya dokunup kategori seçin.

Uygulamaları sınırlandır - Etkinleştirildiğinde süre kısıtlamalı uygulamalara süre sınırları atanır. Süre kısıtlamalı uygulamaların listesini icon_timelimited Uygulamalar seçeneğinde bulabilirsiniz.

Süre Sınırlandırmaları - Bu seçenek yalnızca, Uygulamayı sınırlandır seçeneği etkin olduğunda kullanılabilir. Bu özellik, süre kısıtlamalı uygulamalar için günlük süre sınırlandırmaları belirlemenize olanak tanır icon_timelimited.

Pil koruması - Çocuğun telefonunun pil düzeyi seçilen sınırın altına düştüğünde pil koruması, çocuğun telefonunun pil ömrünü uzatmak için süre kısıtlamalı uygulamaları engeller.

Anında Engelleme - Bu özellik, belirli bir tarih ve saate kadar süre kısıtlamalı uygulamaları veya tüm uygulamaları hemen engeller.

 

appguard


note

Uygulama ile ilgili daha fazla bilgi

1.Yönetmek istediğiniz uygulamayı tıklayın.

2.Bilgi simgesini tıklayın.

3.Yönetmek istediğiniz uygulamayla ilgili daha fazla bilgi içeren Google Play sayfasına yönlendirilirsiniz.

Uygulama Koruması kapsamında, süre kısıtlamalı uygulamalar olarak işaretlenen uygulamaların kullanımı için bir süre sınırı ayarlanır. Ebeveynler çocuklarının, mobil cihazlarında belirli bir süreliğine süre kısıtlamalı uygulamaları kullanmalarına izin verebilir. Okul günleri ve okula gidilmeyen günler için farklı süre sınırlandırmaları ayarlanabilir ve izin verilen süre, gün boyunca belirli saatlere de ayarlanabilir.

Tatil modu tatil ve yılbaşı zamanı gibi dönemler için süre sınırlarını devre dışı bırakmanıza olanak tanır. Süre sınırlandırmaları ve bütçeler seçtiğiniz zamana kadar devre dışı bırakılır.


note

Engelleniyor

Uygulama engellemesini devre dışı bırakırken Uygulama Korumasını etkin halde tutarsanız uygulama izlemesi aktif olmaya devam eder.