Představení

ESET Parental Control pro Android ochrání vaše děti před hrozbami a stránkami s nechtěným/nevhodným obsahem, které na ně číhají na internetu a obchodě Google Play. Jedná se o samostatnou aplikaci, která komunikuje s My ESET portálem, prostřednictvím kterého můžete pomocí internetového prohlížeče monitorovat online aktivitu svých dětí.

Díky filtru založeném na věkových kategoriích můžete dětem blokovat přístup na stránky s nevhodným obsahem, stejně jako blokovat spouštění aplikací. Aplikace ESET Parental Control je navržena tak, že případná omezení a zákazy podává dětem přátelskou formou a dává jim možnost požádat vás o odblokování přístupu ke konkrétní stránce nebo aplikaci. Aktivity svých dětí můžete přehledně monitorovat prostřednictvím aplikace ve svém zařízení nebo online přímo na portálu My ESET.

Mezi hlavní funkce aplikace patří:

Strážce aplikací – blokování — tato součást zabrání vašim dětem používat aplikace, které pro ně nejsou vhodné. K blokování dochází automaticky na základě nastaveného věku dítěte.

Strážce aplikací – časový limit — hraní her, sdílení výsledků s kamarády a zlepšování jejich online zkušeností je sice pro děti důležité, ale již ne tolik pro jejich studijní výsledky nebo rodinné aktivity. Prostřednictvím této funkce můžete dětem stanovit denní limit pro používání aplikací z kategorie zábava a hry.

Webový strážce — umožňuje dětem objevovat zákoutí internetu, ale zároveň jim blokuje přístup na stránky s nevhodným obsahem. Stačí jen vybrat věk dítěte a automaticky budou blokovány stránky s tematikou hazard nebo pornografie.

Poloha dítěte — tato služba umožňuje zobrazit polohu zařízení vašich dětí a zmenšit tak své obavy, pokud se vám zapomněly ozvat. Informace o pozici získává aplikace primárně pomocí GPS. Pokud data nejsou dostupná, informace se pokusí získat prostřednictvím Wi-Fi nebo mobilní sítě.

Lokality s upozorněním — vytvořte si lokality, ve kterých se vaše děti pohybují a nechte si zaslat oznámení, když místo navštíví nebo opustí.

Průvodce nastavením — průvodce vás provede základním nastavením aplikace ESET Parental Control na vašem zařízení i zařízení dítěte.

Rodičovský portál — na adrese parentalcontrol.eset.com naleznete webové rozhraní aplikace. Stačí se jen přihlásit prostřednictvím svého My ESET účtu a vzdáleně z jakéhokoli zařízení si tak prohlížet přehledy o tom, co vaše děti dělají a kde se nacházejí, schvalovat jejich žádosti, případně měnit politiky pro blokování aplikací a webových stránek. Zároveň zde naleznete informaci tom, zda je zařízení dětí nakonfigurováno pro správný běh aplikace.