Wprowadzenie

Aplikacja ESET Parental Control dla systemu Android chroni dzieci przed zagrożeniami związanymi z używaniem smartfonów i tabletów. Jest to niezależna aplikacja dla systemu Android, która jest w pełni zintegrowana z portalem My ESET. Dzięki temu rodzice mogą monitorować i korygować aktywność swoich dzieci w Internecie po zalogowaniu na swoje konto My ESET z poziomu dowolnej przeglądarki internetowej.

Filtrowanie na podstawie kategorii ogranicza dostęp dzieci do stron internetowych zawierających nieodpowiednie treści. Aplikacja Parental Control nie jest przeznaczona dla dzieci, ale umożliwia reagowanie i elastyczną komunikację — w razie potrzeby dzieci mogą poprosić o dostęp do konkretnych treści i aplikacji. Rodzice mogą monitorować aktywność dzieci i odpowiadać na ich prośby zarówno z poziomu portalu kontroli rodzicielskiej, jak i swojego urządzenia z systemem Android (jeżeli również mają zainstalowaną aplikację ESET Parental Control).

Aplikacja ma następujące funkcje:

Kontrola aplikacji — blokowanie — zapewnia rodzicom spokój, ponieważ zezwala na korzystanie przez dzieci z aplikacji właściwych dla ich grupy wiekowej. Aplikacje niewłaściwe dla danej grupy wiekowej są automatycznie blokowane.

Kontrola aplikacji — ograniczenia czasowe — granie w gry, udostępnianie treści znajomym oraz rozwijanie umiejętności w Internecie są ważne dla dzieci. Nie są one jednak ważniejsze od innych aktywności rodzinnych. Ta funkcja umożliwia ustawienie dziennych limitów czasu korzystania z wybranych aplikacji.

Kontrola dostępu do stron internetowych — umożliwia dzieciom korzystanie z Internetu, ale zabezpiecza przed dostępem do nieodpowiednich treści. Wystarczy wprowadzić wiek dziecka, aby automatycznie blokować kategorie takie jak hazard i pornografia.

Lokalizator dziecka — pozwala w każdej chwili zobaczyć lokalizację urządzeń dzieci. Dzięki temu rodzice zawsze wiedzą, gdzie znajdują się dzieci (np. gdy zapomną zadzwonić lub wysłać SMS-a). Lokalizacja jest ustalana głównie na podstawie współrzędnych GPS urządzenia mobilnego. Jeśli dane GPS są niedostępne, przybliżona lokalizacja jest określana przy użyciu sieci Wi-Fi lub GSM.

Strefy z alertami — rodzice mogą tworzyć wiele stref. Za każdym razem, gdy dziecko wejdzie do jednej ze stref lub ją opuści, rodzice otrzymają powiadomienie.

Kreator instalacji dla dziecka/rodzica— pomaga skonfigurować aplikację ESET Parental Control w kilku prostych krokach.

Portal kontroli rodzicielskiej (parentalcontrol.eset.com) — wystarczy zalogować się na konto My ESET, aby uzyskać wygodny dostęp do statystyk i ustawień urządzeń dziecka ze swojego komputera, tabletu czy smartfonu. W portalu kontroli rodzicielskiej można zarządzać regułami, wyświetlać raporty, uzyskać informacje o możliwych problemach z optymalizacją urządzeń lub zlokalizować dziecko.