ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Günlük filtreleme

Günlük filtreleme özelliği, özellikle çok sayıda kayıt olduğunda aradığınız bilgileri bulmanıza yardımcı olur. Örneğin belirli tür bir olayı, durumu veya zaman dilimini arıyorsanız günlük kayıtlarını daraltmanıza olanak tanır.

Belirli arama seçeneklerini belirlediğinizde, Günlük dosyaları penceresinde yalnızca ilgili kayıtlar (söz konusu arama seçeneklerine göre) görüntülenir.

Metin bul alanına aradığınız anahtar sözcüğü yazın. Metin bul alanına arama sözcüğünü girin. Aramanızı iyileştirmek için Sütunlarda ara açılır menüsünü kullanın. Kayıt günlüğü türleri açılır menüsünden bir veya daha fazla kayıt seçin. Görüntülenmesini istediğiniz sonuçların ait olduğu Zaman dilimini tanımlayın. Yalnızca tam sözcükleri eşleştir veya Büyük küçük harf duyarlı gibi başka arama seçeneklerini de kullanabilirsiniz.

log_filtering

Sonrakini bul

Bir dize yazın (kelime veya kelimenin bir bölümü). Yalnızca bu dizeyi içeren kayıtlar gösterilir. Diğer kayıtlar atlanır.

Sütunlarda ara

Arama yaparken hangi sütunların dikkate alınacağını seçin. Arama için kullanılmak üzere bir veya daha fazla sütun seçebilirsiniz.

Kayıt türleri

Açılır menüden bir veya daha fazla günlük kaydı türü seçin:

Tanılama - Programı ve yukarıdaki tüm kayıtları hassas bir şekilde ayarlamak için gereken bilgileri günlüğe kaydeder.

Bilgilendirici - Başarılı güncelleme iletileri dahil olmak üzere bilgilendirici iletileri ve yukarıdaki tüm kayıtları kaydeder.

Uyarılar - Kritik hataları ve uyarı iletilerini kaydeder.

Hatalar - "Dosya indirme hatası" gibi hatalar ve kritik hatalar kaydedilir.

Kritik - Yalnızca kritik hataları günlüğe kaydeder.

Zaman dilimi

Görüntülenmesini istediğiniz sonuçların ait olduğu zaman dilimini tanımlayın:

Belirtilmedi (varsayılan) - Arama, zaman diliminde değil, tüm günlükte yapılır.

Son gün

Geçen hafta

Geçen ay

Zaman dilimi - Tam zaman dilimini (Başlangıç: ve Bitiş:) belirterek yalnızca belirtilen zaman dilimine ait kayıtları filtreleyebilirsiniz.

Yalnızca tam sözcükleri eşleştir

Daha kesin sonuçlar için tam sözcükleri aramak isterseniz bu onay kutusunu kullanın.

Büyük küçük harf duyarlı

Filtreleme sırasında büyük veya küçük harf kullanmak sizin için önemliyse bu seçeneği etkinleştirin. Filtreleme/arama seçeneklerinizi yapılandırırken filtrelenmiş günlük kayıtlarını göstermek için Tamam'ı veya aramayı başlatmak için Bul'u tıklayın.

Günlük dosyaları, bulunduğunuz konumdan (vurgulanan kayıt) başlayarak yukarıdan aşağıya doğru aranır. Arama, ilk eşleşen kaydı bulduğunda durur. Bir sonraki kaydı aramak için F3'e basın veya arama seçeneklerinizi hassaslaştırmak için sağ tıklayıp Bul'u seçin.