ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Masaüstü bildirimleri

Masaüstü bildirimi, sistem görev çubuğunun yanında küçük bir bildirim penceresiyle temsil edilir. Varsayılan olarak 10 saniye boyunca gösterilecek şekilde ayarlanmıştır, ardından yavaşça kaybolur. ESET Mail Security başarılı ürün güncellemeleri, yeni bağlanan cihazlar, virüs taramaları, görev tamamlama veya bulunan yeni tespitler hakkında bilgilendirerek kullanıcıyla iletişim kurar.

Masaüstü bildirimlerini göster

Yeni bir olay meydana geldiğinde ürünün sizi bilgilendirebilmesi için bu seçeneği etkin tutmanızı öneririz.

Masaüstü bildirimleri

Çeşitli olaylar hakkında iletişim kurmak için hangi masaüstü bildirimlerinin seçileceğini belirlemek için Düzenle'yi tıklayın.

Etkileşimli olmayan tüm bildirimleri bastırmak için Uygulamalar tam ekran modunda çalıştırılırken bildirimleri gösterme düğmesini açın.

Görüntüleme süresi (saniye olarak)

Bildirim görünürlüğü süresini ayarlayın. Değer 3-30 saniye arasında olmalı.

Saydamlık

Bildirim saydamlığı yüzdesini ayarlayın. Desteklenen aralık 0 (şeffaflık yok) - 80 (çok yüksek şeffaflık) şeklindedir.

Görüntülenecek olayların minimum ayrıntı düzeyi açılır menüsü, uyarıların ve bildirimlerin şiddet düzeylerini belirlemenize olanak tanır. Kullanılabilir seçenekler şunlardır:

Tanılama - Programı ve yukarıdaki tüm kayıtları hassas bir şekilde ayarlamak için gereken bilgileri günlüğe kaydeder.

Bilgilendirici - Başarılı güncelleme iletileri dahil olmak üzere bilgilendirici iletileri ve yukarıdaki tüm kayıtları kaydeder.

Uyarılar - Kritik hataları ve uyarı iletilerini kaydeder.

Hatalar - "Dosya indirme hatası" gibi hatalar ve kritik hatalar kaydedilir.

Kritik - Yalnızca kritik hataları günlüğe kaydeder.

Birden fazla kullanıcının olduğu sistemlerde bildirimleri şu kullanıcının ekranında görüntüle alanı, aynı anda birden çok kullanıcının bağlanmasına olanak veren sistemlerde sistem bildirimlerini ve diğer bildirimleri alacak kullanıcıyı belirtir. Normalde bu, sistem veya ağ yöneticisi olacaktır. Bu seçenek, tüm sistem bildirimlerinin yöneticiye gönderilmesi koşuluyla özellikle terminal sunucular için kullanışlıdır.

Bildirimlerin ekran odağına yerleşmesine izin ver - Bildirimler ekran odağına yerleşir ve Alt+Tab ile erişilebilir olur.