ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

ESET RMM

Uzaktan izleme ve yönetim (RMM), yönetim hizmeti sağlayıcısı tarafından erişilen yerel olarak yüklü bir aracı tarafından yazılım sistemlerini denetleme ve kontrol etme sürecidir (ör. masaüstü bilgisayarlardaki, sunuculardaki ve mobil aygıtlardaki).

RMM'yi etkinleştir

Uzaktan izleme ve yönetimi etkinleştir komutu işlevseldir. RMM yardımcı programını kullanmak için yönetici ayrıcalıklarına sahip olmanız gerekir.

Çalışma modu

Açılır menüden RMM çalışma modunu seçin:

Yalnızca güvenli ayırma - Güvenli ve yalnızca okuma erişimi olan işlemler için RMM arabirimini etkinleştirmek istiyorsanız

Tüm işlemler - Tüm işlemler için RMM arayüzünü etkinleştirmek istiyorsanız

Kimlik doğrulama yöntemi

Açılır menüden RMM kimlik doğrulama yöntemini belirleyin:

Yok - Uygulama yolu denetimi gerçekleştirilmez, ermm.exe dosyasını herhangi bir uygulamadan çalıştırabilirsiniz

Uygulama yolu - ermm.exe dosyasını çalıştırma izni olan uygulamayı belirtin

Varsayılan ESET Mail Security yüklemesi, ESET Mail Security (varsayılan c:\Program Files\ESET\ESET Mail Security yolu) içinde bulunan ermm.exe dosyayı içerir. ermm.exe; RMM Sunucusuna bağlı RMM Aracısı ile iletişim kuran RMM Eklentisi ile veri alışverişi yapar.

ermm.exe - Endpoint ürünlerinin yönetimini ve herhangi bir RMM Eklentisi ile iletişimi sağlayan ESET tarafından geliştirilen komut satırı yardımcı programı.

RMM Eklentisi - Endpoint Windows sisteminde yerel olarak çalışan üçüncü taraf uygulaması. Eklenti, belirli RMM Aracısı (ör. yalnızca Kaseya) ve ermm.exe ile iletişim kurmak için tasarlanmıştır.

RMM Aracısı - Endpoint Windows sisteminde yerel olarak çalışan üçüncü taraf uygulaması (ör. Aracı, RMM Eklentisi ve RMM Sunucusu ile iletişim kurar.

RMM Sunucusu - Üçüncü taraf sunucusunda hizmet olarak çalışır. Desteklenen RMM sistemleri; Kaseya, Labtech, Autotask, Max Focus ve Solarwinds N-able'dır.

ESET Mail Security Ürünündeki ESET RMM hakkında daha fazla bilgi edinmek için Bilgi Bankası makalemizi ziyaret edin.

Üçüncü taraf RMM çözümleri için ESET Direct Endpoint Management eklentileri

RMM Server, üçüncü taraf sunucuda hizmet olarak çalışıyor. Daha fazla bilgi için aşağıdaki ESET Direct Endpoint Management online kullanım kılavuzlarına bakın:

ConnectWise Automate için ESET Direct Endpoint Management Eklentisi

DattoRMM için ESET Direct Endpoint Management Eklentisi

Solarwinds N-Central için ESET Direct Endpoint Management

NinjaRMM için ESET Direct Endpoint Management