ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Protokol filtreleme

Uygulama protokolleri için zararlı yazılım koruması, çeşitli gelişmiş kötü amaçlı yazılım tarama tekniklerini bütünleştiren ThreatSense tarama altyapısı tarafından sağlanır. Protokol filtreleme, kullanılan İnternet tarayıcısından veya e-posta istemcisinden bağımsız olarak otomatik çalışır. Protokol filtrelemesi etkinse, ESET Mail Security SSL/TLS protokolü kullanan iletişimleri denetler. Web ve e-posta > SSL/TLS bölümüne gidin.

Uygulama protokolü içerik filtresini etkinleştir

Protokol filtrelemesini devre dışı bırakırsanız birçok ESET Mail Security bileşeninin (Web erişimi koruması, E-posta protokolleri koruması ve Kimlik Avı koruması) buna bağlı olduğunu ve tüm özelliklerinin kullanılamayacağını unutmayın.

Tarama dışı bırakılan uygulamalar

Ağı algılayan belirli uygulamaları içerik filtreleme dışında bırakmak için bu uygulamaları listeden seçin. Seçili uygulamaların HTTP/POP3 iletişimi tehditlere karşı denetlenmeyecektir. Belirli uygulamaları protokol filtrelemesi dışında bırakmanızı sağlar. Protokol filtrelemesi dışında bırakmak için uygulama listesinden bir yürütülebilir dosya seçmek üzere Düzenle ve Ekle seçeneklerini tıklayın.


important

Bu seçeneğin yalnızca, iletişimleri denetlendiğinde düzgün şekilde çalışmayan uygulamalar için kullanılmasını öneririz.

Tarama dışı bırakılan IP adresleri

Belirli uzak adresleri protokol filtrelemesi dışında bırakmanızı sağlar. Bu listedeki IP adresleri protokol içerik filtresi dışında bırakılır. Seçili adreslerle olan HTTP/POP3/IMAP iletişimi tehditlere karşı denetlenmez.


important

Bu seçeneği yalnızca güvenilir olduğu bilinen adresler için kullanmanızı öneririz.

Dışlamanın uygulanacağı IP adresini, adres aralığını veya alt ağı belirtmek için Düzenle ve Ekle seçeneklerini tıklayın. Birden fazla değer gir öğesini seçtiğinizde yeni satırlar, virgüller veya noktalı virgüller ile ayrılmış birden fazla IP adresi ekleyebilirsiniz. Birden fazla seçim etkinleştirildiğinde adresler hariç tutulan IP adresleri listesinde görünür.


note

Tarama dışı bırakma işlemleri, protokol filtrelemenin uyumluluk sorunlarına neden olması durumunda yararlıdır.