ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

IDS özel durumları

Yetkisiz Giriş Algılama (IDS) özel durumları esas olarak ağ koruma kurallarıdır. Özel durumlar yukarıdan aşağıya değerlendirilir. IDS özel durumları düzenleyici, çeşitli IDS özel durumları üzerinden ağ koruma davranışını özelleştirmenize olanak tanır. İlk eşleme özel durumu her bir işlem türü için (Engelleme, Bildirme, Günlük) ayrı ayrı uygulanır. Üst/Yukarı/Aşağı/Alt özel durumların öncelik düzeyini ayarlamanızı sağlar. Yeni bir IDS özel durumu oluşturmak için Ekle'yi tıklayın. Mevcut bir IDS özel durumunu değiştirmek için Düzenle'yi veya kaldırmak için Sil'i tıklayın.

Açılır listeden Uyarı türünü seçin. Tehdit adı ve Yönlendirme'yi belirtin. Özel durum oluşturmak istediğiniz Uygulama'yı bulun. IP adreslerinden (IPv4 veya IPv6) veya alt ağlardan oluşan bir liste belirleyin. Birden çok giriş için ayırıcı olarak virgül kullanın.

Açılır menüdeki seçeneklerden birini belirleyerek (Varsayılan, Evet, Hayır) IDS özel durumu için Eylem'i yapılandırın. Bunu her Eylem türü için yapın (Engelle, Bildirim gönder, Günlüğe kaydet).


example

Bir IDS özel durum uyarısı olması halinde bildirim gösterilmesini istiyorsanız ayrıca olayın günlüğe kaydedilme zamanını da görmek istiyorsanız, Engelle eylem türünü Varsayılan olarak bırakın ve diğer iki eylem türü için (Bildirim gönder ve Günlüğe kaydet) açılır menüden Evet'i seçin.