ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Tanılamalar

Tanılamalar, ESET işlemleri için uygulamanın kilitlendiği durumların dökümünü sağlar (örneğin: ekrn). Bir uygulama kilitlendiğinde döküm oluşturulur. Bu, geliştiricilerin hataları düzeltmesine ve çeşitli ESET Mail Security sorunlarını gidermesine yardımcı olabilir.

Döküm türü öğesinin yanındaki açılır menüyü tıklayın ve mevcut üç seçenekten birini belirleyin:

Devre dışı bırak - Bu özelliği devre dışı bırakmak için kullanılır.

Mini - (varsayılan) Uygulamanın neden beklenmedik bir şekilde kilitlendiğini belirlemeye yardımcı olabilecek faydalı bilgilerin yer aldığı en küçük kümeyi kaydeder. Alan sınırlı olduğunda bu tür döküm faydalı olabilir. Ancak, dahil edilen bilgiler kısıtlı olduğundan bu dosya analiz edildiğinde, sorun oluştuğu sırada çalıştığı halde doğrudan tehdit nedeniyle oluşmayan hataların tespit edilmesi mümkün olmayabilir.

Tam – Uygulama beklenmedik bir şekilde durduğunda sistem belleğinin tüm içeriklerini kaydeder. Tam bellek dökümü, bellek dökümü toplanırken çalışmakta olan tüm işlemler hakkında veri içerebilir.

Hedef dizin

Kilitlenme sırasında dökümün oluşturulacağı dizin.

Tanılamalar klasörünü aç

Yeni bir Windows explorer penceresinde bu dizini açmak için Aç'a tıklayın.

Tanılama dökümü oluştur

Hedef dizinde tanılama bilgi döküm dosyaları oluşturmak için Oluştur'u tıklayın.

Gelişmiş günlük kaydı

Bilgisayar Tarayıcısı gelişmiş günlük kaydını etkinleştir – Dosya ve klasörleri Bilgisayar taraması veya Gerçek zamanlı dosya sistemi koruması ile tararken meydana gelen tüm olayları kaydedin.

Aygıt denetimi gelişmiş günlük kaydını etkinleştir – Tanılama ve sorunları çözme işlemlerine izin vermek için Cihaz Kontrolü gerçekleşen tüm olayları kaydedin.

Direct Cloud gelişmiş günlük kaydını etkinleştirin – Ürün ve Direct Cloud sunucuları arasındaki tüm ürün iletişimlerini kaydedin.

Belge koruması gelişmiş günlük kaydını etkinleştir – Sorunların tanılanmasına ve çözümlenmesine izin vermek için tüm olayları Belge korumasında kaydedin.

Kernel gelişmiş günlük kaydını etkinleştir – Tanılama ve sorunları çözme işlemlerine izin vermek için ESET kernel hizmetinde (ekrn) gerçekleşen tüm olayları kaydedin.

Gelişmiş günlük kaydı lisansını etki̇nleşti̇r - Lisans sunucusu ile tüm ürün iletişimlerini kaydedin.

Bellek takibini etkinleştir – Geliştiricilerin bellek sızıntılarını tespit etmesine yardımcı olacak tüm olayları kaydedin.

Ağ koruması gelişmiş günlük kaydını etkinleştir – Geliştiricilerin ağ koruması ile ilgili sorunları tespit edip onarmasına yardımcı olmak için ağ korumasından geçen tüm ağ verilerini PCAP biçiminde kaydeder.

İşletim sistemi gelişmiş günlük kaydını etkinleştir – Çalışan işlemler, CPU etkinliği, disk işlemleri gibi İşletim sistemi ile ilgili ek bilgiler toplanır. Bu, geliştiricilerin işletim sisteminizde çalışmakta olan ESET ürünüyle ilgili sorunları teşhis edip gidermesine yardımcı olur.

Protokol filtreleme gelişmiş günlük kaydını etkinleştir – Geliştiricilerin Protokol filtrelemesi ile ilgili sorunları tanılayıp onarmasına yardımcı olmak için Protokol filtreleme altyapısından geçen tüm verileri PCAP biçiminde kaydedin.

Push mesajlaşması gelişmiş günlük kaydını etkinleştir – Tanılama ve sorun çözmeye izin vermek için push iletisi sırasında oluşan tüm olayları kaydedin.

Gerçek zamanlı dosya sistemi koruması gelişmiş günlük kaydını etkinleştir - Sorunların tanılanmasına ve çözümlenmesine izin vermek için gerçek zamanlı dosya sistemi korumasındaki tüm olayları kaydedin.

Güncelleme altyapısı gelişmiş günlük kaydını etkinleştir – Geliştiricilerin Güncelleme altyapısıyla ilgili sorunları tespit edip gidermesine yardımcı olması için güncelleme işlemi sırasında gerçekleşen tüm olayları kaydedin.

Günlük dosyaları konumu

C:\ProgramData\ESET\ESET Security\Diagnostics\