ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Örnekleri analiz için gönderin

Örnek gönderimi iletişim penceresi, bir dosyayı veya siteyi analiz için ESET'e gönderebilmenizi sağlar. Bilgisayarınızda şüpheli davranışları olan bir dosya veya İnternet'te şüpheli bir site bulursanız, bu dosyayı veya siteyi analiz için ESET Virüs Laboratuvarı'na gönderebilirsiniz. Dosyanın kötü amaçlı bir uygulama veya web sitesi olduğu belirlenirse, bu dosyanın algılanması yaklaşan bir güncellemeye eklenir.

Dosyayı e-posta ile göndermek için dosyaları WinRAR veya WinZip gibi bir programla sıkıştırın, arşivi infected parolasıyla koruyun ve samples@eset.com adresine gönderin. Açıklayıcı bir konu kullanın ve dosyayla ilgili olabildiğince çok bilgi (örneğin, dosyayı indirdiğiniz web sitesi) ekleyin.


note

Bir örneği ESET'e göndermeden önce aşağıdaki ölçütlerden birini veya her ikisini karşıladığından emin olun:

dosya veya web sitesi hiç algılanmadı

dosya veya web sitesi tehdit olarak yanlış bir şekilde algılandı

Kişisel dosyalarınızı (ESET tarafından zararlı yazılımlara karşı taramak istediğiniz dosyalarınızı) örnek olarak kabul etmiyoruz (ESET Research Lab kullanıcılar için isteğe bağlı tarama gerçekleştirmez)

Açıklayıcı bir konu kullanın ve dosyayla ilgili olabildiğince çok bilgi (örneğin, dosyayı indirdiğiniz web sitesi) ekleyin.

Yukarıdaki gereksinimlerden en az birisi karşılanmazsa, daha fazla bilgi sağlanıncaya kadar bir yanıt almazsınız.

Örneği gönderme nedeni açılır menüsünden iletinize en uygun olan açıklamayı seçin:

Şüpheli dosya

Şüpheli site (kötü amaçlı yazılımdan etkilenen web sitesi)

Hatalı pozitif dosya (etkilenmiş olarak algılanan ancak etkilenmemiş olan dosya)

Hatalı pozitif site

Diğer

Dosya/Site

Göndermek istediğiniz dosyanın veya web sitesinin yolu.

İletişim e-posta adresi

Şüpheli dosyalarla birlikte bu iletişim e-postası da ESET'e gönderilir ve analiz için daha fazla bilgi gerekirse sizinle iletişim kurmak için kullanılabilir. İletişim e-posta adresi girmek isteğe bağlıdır. Daha fazla bilgi gerekmedikçe ESET'ten yanıt almazsınız. Bunun nedeni sunucularımıza her gün gelen on binlerce dosyanın tüm gönderimleri yanıtlamamızı olanaksız hale getirmesidir.

Anonim olarak gönder

E-posta adresinizi girmeden şüpheli dosyayı veya web sitesini göndermek için Anonim olarak gönder öğesinin yanındaki onay kutusunu kullanın.