ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Lisans durumu

Lisansınız farklı durumlara sahip olabilir. Lisans durumunuzu ESET HOME portalında bulabilirsiniz. Lisansınızı ESET HOME hesabınıza eklemek için Lisans ekleme bölümüne bakın.


note

ESET HOME hesabınız yoksa Yeni bir ESET HOME hesabı oluşturabilirsiniz.

Lisans durumu Aktif haricindeki bir durumsa etkinleştirme sırasında bir hata veya ana program penceresinde bir bildirim alırsınız.

Lisans durumu bildirimlerini devre dışı bırakmak için Gelişmiş ayarlar > Bildirimler > Uygulama durumları'nı açın. Uygulama durumlarının yanındaki Düzenle'yi tıklayın, Lisans'ı genişletin ve devre dışı bırakmak istediğiniz bildirimin yanındaki onay kutusunun işaretini kaldırın. Bildirimi devre dışı bırakmak sorunu çözmez.

Farklı lisans durumları için açıklamaları ve önerilen çözümleri aşağıdaki tabloda görebilirsiniz:

Lisans durumu

Açıklama

Çözüm

Etkin

Lisans geçerli. Herhangi bir etkileşimde bulunmanıza gerek yok. ESET Internet Security etkinleştirilebilir ve lisans ayrıntılarını ana program penceresi > Yardım ve destek bölümünde bulabilirsiniz.

 

Aşırı kullanıldı

Bu lisansı izin verilenden daha fazla cihaz kullanıyor. Bir etkinleştirme hatası alırsınız.

Daha fazla bilgi için Lisans aşırı kullanım nedeniyle etkinleştirilemedi bölümüne bakın.

Askıya alındı

Lisansınız ödeme sorunları nedeniyle askıya alındı. Lisansı kullanmak için ESET HOME portalındaki ödeme bilgilerinizin güncel olduğundan emin olun veya lisans satıcınıza başvurun. Bu hatayı etkinleştirme sırasında veya ana program penceresinden alabilirsiniz.

Yüklü ürün - ESET HOME hesabınız varsa ana program penceresinde gösterilen bildirimde Lisansınızı ESET HOME portalından yönetin'i tıklayın ve ödeme ayrıntılarınızı gözden geçirin. Aksi halde, lisans satıcınıza başvurun.

 

Etkinleştirme hatası - ESET HOME hesabınız varsa etkinleştirme hatası penceresinde ESET HOME portalını aç'ı tıklayın ve ödeme bilgilerinizi gözden geçirin. Aksi halde, lisans satıcınıza başvurun.

Sona erdi

Lisansınız sona erdi ve ESET Internet Security ürününü etkinleştirmek için bu lisansı kullanamazsınız. Bu hatayı etkinleştirme sırasında veya ana program penceresinden alabilirsiniz. ESET Internet Security ürününü zaten yüklediyseniz bilgisayarınız korunmuyor ve güncellenmiyor.

Yüklenmiş ürün - Ana program penceresinde görüntülenen bildirimde, Lisansı yenile'yi tıklayın ve Lisansımı nasıl yenilerim? bölümündeki talimatları uygulayın veya Ürünü etkinleştir'i tıklayın ve etkinleştirme yönteminizi seçin.

 

Etkinleştirme hatası - Etkinleştirme hatası penceresinde Lisansınızı yenile'yi tıklayın ve Lisansımı nasıl yenilerim? bölümündeki talimatları uygulayın veya yeni ya da yenilenen bir lisans anahtarı yazıp Lisansı yenile'yi tıklayın.

İptal edildi

Lisansınız ESET veya lisans satıcınız tarafından iptal edildi.

Bir hata alırsanız: Ana program penceresinde veya etkinleştirme sırasında iptal edilen lisans hatasını alırsanız ve lisansınızın düzgün çalışması gerekiyorsa lisans satıcınıza başvurun.