ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Yardım sayfaları

ESET Internet Security kullanım kılavuzuna hoş geldiniz. Burada sağlanan bilgiler, ürününüzü tanımanızı ve bilgisayarınızı daha güvenli hale getirmenizi sağlayacaktır.

Başlarken

ESET Internet Security aracını kullanmaya başlamadan önce, bilgisayarınızı kullanırken karşılaşabileceğiniz çeşitli tespit türleri ve uzaktan saldırılar hakkında bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca ESET Internet Security ürününde sunulan yeni özelliklerin bir listesini de derledik.

Önce ESET Internet Security aracını yükleyin. Zaten ESET Internet Security uygulamasını yüklediyseniz ESET Internet Security ile çalışma bölümüne bakın.

ESET Internet Security Yardım sayfalarını kullanma

Online Yardım, çeşitli bölümlere ve alt bölümlere ayrılmıştır. Halihazırda açılan pencereyle ilgili bilgileri görüntülemek için ESET Internet Security ürünündeki F1 seçeneğine basın.

Program, bir yardım başlığını anahtar sözcükler kullanarak aramanıza veya sözcük ya da ifadeler girerek içerikte arama yapmanıza olanak tanır. Bu iki yöntem arasındaki fark; anahtar sözcüğün bu anahtar sözcüğü metninde bulundurmayan yardım sayfalarıyla mantıksal olarak ilişkilendirilmiş olabilmesidir. Sözcükler ve sözcük gruplarıyla arama ise, tüm sayfaların içeriğini arar ve yalnızca aranan sözcüğü veya sözcük grubunu metninde içeren sayfaları görüntüler.

Tutarlılık sağlamak ve karışıklığı önlemek için bu kılavuzda kullanılan terminoloji, ESET Internet Security kullanıcı arabirimine dayanmaktadır. Ayrıca, belirli ilgi veya öneme sahip konuları vurgulamak için de tek tip bir semboller dizisi de kullanılmaktadır.


note

Not, kısa bir gözlem aktarır. Not kısımları atlanabilir ancak bazen bu bölümlerde belirli özellikler veya diğer ilgili başlıklara yönelik bir bağlantı gibi değerli bilgiler sunulur.


important

Bu, atlamamanızı önerdiğimiz konulara dikkatinizi çekmeyi amaçlar. Genellikle kritik olmayan ancak önemli bilgiler sağlar.


warning

Bu, ekstra dikkat ve önlem gerektiren bilgidir. Uyarılar, zarar getirebilecek olası hatalar yapmanızı engellemek için özellikle belirtilir. Son derece hassas sistem ayarlarına veya riskli bir şeye referans içerdiğinden metni okuyup iyice anlamanızı öneririz.


example

Belirli bir işlev veya özelliğin nasıl kullanılacağını anlamanıza yardımcı olan kullanıma veya uygulamaya yönelik bir örnektir.

Kural

Anlam

Kalın yazı tipi

Kutular ve seçenek düğmeleri gibi arabirim öğesi adları.

İtalik yazı tipi

Sağlamak istediğiniz bilgiler için yer tutucular. Örneğin, dosya adı veya yolu, bir dosyanın gerçek yolunu veya adını girdiğiniz anlamına gelir.

Courier New

Kod örnekleri veya komutlar.

Köprü

Çapraz referanslı konulara veya harici web konumlarına hızlı ve kolay erişim sağlar. Köprüler mavi renkte vurgulanır ve altı çizili olabilir.

%ProgramFiles%

Windows'ta yüklenen programların depolandığı Windows sistem dizini.

Çevrimiçi yardım, yardım içeriğinin başlıca kaynağıdır. En son Online Yardım sürümü, çalışan bir internet bağlantınız olduğunda otomatik olarak görüntülenir.