ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Web erişimi koruması

Web erişimi koruması, gelişmiş İnternet koruması modülü ayarlarını yapılandırmanıza olanak tanır. Aşağıdaki seçenekler Gelişmiş ayarlar > Korumalar > Web erişimi koruması > Web erişimi koruması'nda bulunabilir:

Web erişimi korumasını etkinleştir - Bu seçenek devre dışı bırakıldığında Web erişimi koruması ve Kimlik avı koruması çalışmaz.


note

Web erişimi korumasını etkin halde bırakmanızı ve varsayılan olarak hiçbir uygulamayı veya IP adresini tarama dışı bırakmamanızı kesinlikle öneririz.

Tarayıcı komut dosyalarını tara - Etkinleştirildiğinde, tespit altyapısı web tarayıcıları tarafından yürütülen tüm JavaScript programlarını kontrol eder.

Kimlik Avı korumasını etkinleştir - Etkinleştirildiğinde kimlik avı web sayfaları engellenir. Daha fazla bilgi için Kimlik Avı koruması öğesine bakın.

Tarama dışı bırakılan uygulamalar - Belirli uygulamaların Web Erişimi Koruması tarafından taranmasını engellemenizi sağlar. Web erişimi koruması uyumluluk sorunlarına neden olduğunda bu seçenek kullanışlıdır.

Tarama dışı bırakılan IP'ler - Belirli uzak adresleri Web Erişimi Koruması taramasından hariç tutmanıza olanak tanır. Web erişimi koruması uyumluluk sorunlarına neden olduğunda bu seçenek kullanışlıdır.

CONFIG_WEB_ACCESS


Web sitesi engellendiğinde web erişimi koruması tarayıcınızda aşağıdaki mesajı gösterir:

WEB_BLOCKED


note

Resimli talimatlar

Aşağıdaki ESET Bilgi Bankası makaleleri sadece İngilizce dilinde mevcuttur:

Güvenilir bir web sitesini Web Erişimi Koruması'nın engelleme işlevinin dışında bırakma

Bir web sitesini ESET Internet Security aracını kullanarak engelleme