ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Kötü amaçlı yazılım taramaları

Tarama profilleri için tarama parametrelerini yapılandırmanıza olanak tanıyan Zararlı yazılım taramaları bölümüne Gelişmiş ayarlar > Tespit altyapısı > Zararlı yazılım taramaları bölümünden erişilebilirsiniz.

İsteğe bağlı tarama

Seçilen profil – İsteğe bağlı tarayıcı tarafından kullanılan belirli parametre kümesi. Yeni bir profil oluşturmak için Profil listesi öğesinin yanındaki Düzenle'yi tıklayın. Daha fazla bilgi için Tarama profilleri'ne bakın.

Tarama profilini seçtikten sonra aşağıdaki seçenekleri yapılandırabilirsiniz:

Tarama hedefleri - Yalnızca belirli bir hedefi veya hedef grubunu taramak isterseniz Tarama hedefleri'nin yanındaki Düzenle'yi tıklayabilir ve klasör (ağaç) yapısından bir seçenek belirleyebilirsiniz. Daha fazla bilgi için Tarama hedefleri'ne bakın.

İsteğe bağlı koruma ve makine öğrenimi koruması - Her tarama profili için raporlama ve koruma düzeylerini yapılandırabilirsiniz. Varsayılan olarak, tarama profilleri Gerçek zamanlı dosya sistemi koruması'nda tanımlananla aynı ayarları kullanır. Özel raporlama ve koruma düzeylerini yapılandırmak için Gerçek zamanlı koruma ayarlarını kullan seçeneğinin yanındaki açma/kapama düğmesini devre dışı bırakın. Raporlama ve koruma düzeylerinin ayrıntılı bir açıklaması için Korumalar'a bakın.

ThreatSense - Kontrol etmek istediğiniz dosya uzantıları ve kullanılan tespit yöntemleri gibi gelişmiş ayar seçenekleri. Daha fazla bilgi için ThreatSense bölümüne bakın.