ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Çıkarılabilir medya

ESET Internet Security, bilgisayara takılan çıkarılabilir medya (CD/DVD/USB vs.) için otomatik bir tarama işlemi yapar. Bu işlem, bilgisayar yöneticisi, kullanıcıların izinsiz içerik bulunan çıkarılabilir medyayı kullanmalarını engellemek istediğinde faydalı olabilir.

Çıkarılabilir medya takıldığında ve Gelişmiş ayarlar > Tespit altyapısı > Zararlı yazılım taramaları > Çıkarılabilir medya bölümünde Tarama seçeneklerini göster ayarı seçildiğinde aşağıdaki iletişim kutusu gösterilir:

AMON

Bu iletişim kutusu için seçenekler:

Şimdi tara – Bu seçenek, çıkarılabilir medyanın taranması işlemini başlatır.

Tarama - Çıkarılabilir medya taranmayacak.

AyarlarGelişmiş ayarları açar.

Her zaman belirlenen seçeneği kullan – Bu seçenek belirlendiğinde, çıkarılabilir medyanın her takılışında aynı eylem gerçekleştirilir.

Ayrıca, ESET Internet Security, belirli bir bilgisayarda harici aygıtları kullanmaya yönelik kuralları tanımlayabilme olanağı sağlayan Aygıt denetimi işlevi özelliğine sahiptir. Aygıt denetimi ile ilgili daha fazla ayrıntı Aygıt denetimi bölümünde bulunabilir.


Çıkarılabilir medya taraması ayarlarına erişmek için Gelişmiş ayarlar> Algılama altyapısı > Kötü amaçlı yazılım taramaları > Çıkarılabilir medya'yı açın.

Çıkarılabilir medya takıldıktan sonra gerçekleştirilecek işlem – Bilgisayara bir çıkarılabilir medya (CD/DVD/USB) takıldığında gerçekleştirilecek olan varsayılan işlemi seçin. Bilgisayara bir çıkarılabilir medya takıldığında yapılmasını istediğiniz işlemi seçin:

Tarama – Herhangi bir işlem gerçekleştirilmez ve Yeni cihaz algılandı penceresi açılmaz.

Otomatik cihaz taraması – Takılan çıkarılabilir medya cihazı için bir bilgisayar taraması gerçekleştirilir.

Tarama seçeneklerini göster - Çıkarılabilir medya ayarları bölümünü açar.