ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Boşta durumu taraması

Gelişmiş ayarlar'da, Algılama altyapısı > Kötü amaçlı yazılım taramaları > Boşta durumu taraması > boşta durumu tarayıcısını etkinleştirebilirsiniz.

Boşta durumu taraması

Bu özelliği etkinleştirmek için Boşta durumu taramasını etkinleştir seçeneğinin yanındaki açma/kapama düğmesini etki̇nleşti̇rin. Bilgisayar boşta durumundayken, sessiz bilgisayar taraması tüm yerel sürücülerde gerçekleştirilir.

Bilgisayar (dizüstü bilgisayar) pil ile çalışırken boşta durumu tarayıcı varsayılan olarak çalışmaz. Bu ayarı, Gelişmiş ayarlar içinde Bilgisayar pil gücüyle çalışıyor olsa da çalıştır seçeneğinin yanındaki açma/kapama düğmesini etkinleştirerek geçersiz kılabilirsiniz.

Bilgisayar tarama çıktısını Günlük dosyaları bölümüne kaydetmek için Gelişmiş Ayarlar'da Günlük kaydını etki̇nleşti̇r seçeneğinin yanındaki açma/kapama düğmesini etkinleştirin (ana program penceresinden Araçlar > Günlük dosyaları seçeneğini tıklayın, Günlük açılır menüsünden Bilgisayar taraması'nı seçin).

Boşta durumunun algılanması

Boşta durumu tarayıcısının tetiklenebilmesi için karşılanması gereken koşulların tam listesi için Boşta durumu algılama tetiklemeleri'ne bakın.

ThreatSense - Kontrol etmek istediğiniz dosya uzantıları ve kullanılan tespit yöntemleri gibi gelişmiş ayar seçenekleri. Daha fazla bilgi için ThreatSense bölümüne bakın.