ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Kurtarma verileri

FDE Giriş parolasını temizle görevinin çalıştırılması halinde veya şifrelemeyle ya da EFDE başlatma öncesi giriş ekranıyla ilgili bir sorun nedeniyle Parola kurtarma işlemi başarısız olduğunda şifre kurtarma işlemi gereklidir. Bu işlem, iş istasyonundaki cihazın şifresini kaldırır ve EFDE başlatma öncesi girişi devre dışı bırakır.

Kurtarma işlemi için İş istasyonu kimliğine ihtiyacınız vardır. İş istasyonu kimliği büyük/küçük harfe duyarlıdır. İş istasyonu kimliğini ön yükleme giriş ekranının alt tarafında bulabilirsiniz:


note

Statik gruba Okuma erişimi olan tüm kullanıcılar Tümü (tüm cihazlara erişim), ayrıca kaldırılan cihazların kurtarma verilerine erişime de sahip olur.

Güvenlik nedenlerinden ötürü, kurtarma verileri yalnızca Tümü statik grubuna erişimi (tüm cihazlara erişimi) olan kullanıcılar tarafından kullanılabilir (örneğin yalnızca genel yöneticiler).

Yönetici bu görevi iki şekilde gerçekleştirebilir:

Yönetici yönetim konsolunda etkilenen iş istasyonunu tanımlayabiliyorsa:

1.Yönetim konsolundaki iş istasyonunun Bilgisayar Ayrıntıları bölümüne gidin.

2.Genel bakış -> Şifreleme mozaiğinde Yönet -> Erişimi Geri Yükle -> Kurtarma verileri'ni seçin.

Yönetici yönetim konsolunda etkilenen iş istasyonunu tanımlayamıyorsa:

1.Yönetim konsolunun üst çubuğundaki -> Yardım -> Şifre kurtarma bölümüne gidin.

2.Kurtarma verileri seçeneğini belirleyin.

3.Bu aşamada kullanıcı, yöneticiye İş İstasyonu Kimliğini sağlamalıdır. İş İstasyonu Kimliği alt tarafta EFDE başlatma öncesi giriş ekranında gösterilir.

 

Bu noktadan sonra kurtarma işlemi her iki seçenek için de aynıdır.

Kurtarma Veri Dosyasını İndir:

1.Ekranda tek kullanımlık bir kurtarma Parolası oluşturun (Bu parola yalnızca bu şifre kurtarma işlemi için geçerlidir).

2.Sonraki adıma devam etmek için Kurtarma Verileri Oluştur'u tıklayın.
Recovery_win_01

3.Bir sonraki pencerede efderecovery.dat öğesini tıklayıp dosyayı indirin ve kaydedin. Bu adım tamamlandıktan sonra Kapat'ı tıklayın.
Recovery_win_02


note

"efderecovery.dat" dosyası her iş istasyonu ve her iş istasyonu şifrelemesi için benzersizdir. Örneğin iş istasyonu önceden şifrelenmiş, daha sonra şifresi kaldırılmış ve yeniden şifrelenmişse şifre kaldırma dosyası aynı olmaz.

arrow_down_businessWindows
arrow_down_businessmacOS